Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor

Yeni Model Yazar: Moe

Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor

İlk kez 2013’ün Kasım ayındaki EICMA fuarında prototip olarak görücüye çıkan Yamaha’nın 3 tekerli 125cclik yeni scooterı Tricity resmi olarak tanıtıldı .

Yamaha , tamamiyle yeni LMW-Leaning Multi Wheel ( Çoklu Tekerle Yatma ) teknolojisi , devrim niteliğindeki 3 teker için dizayn edilen süspansiyon ve geometri ayarları sayesinde, yeni Tricity ile iki tekerli motosikletin yol tutuşunu ve kabiliyetini , piyasadaki diğer 3 tekerlekli scooterların da dengesini bir arada vaat ediyor.

25 Mart’ta Bangkok Motor Show’da gözler önüne serilen Tricity’nin üretim hattından çıkacak son hali tanıtıldı . Yeni scooterın 2014’ün yaz aylarında satışa sunulması bekleniyor .

 

Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yamaha ; otomatik şanzıman, sıvı soğutmalı,tek silindir 4 zamanlı ve 125cclik motor bloğuna sahip aynı zamanda pratik, uygun fiyatlı ve eğlenceli bir sürüş hissiyatı vaat eden bu yeni motosikleti ile özellikle Avrupa scooter pazarında büyük bir pay elde etmek istiyor . Avrupa’da günde binlerce insanın evden işe ulaşımlarını ve günlük ihtiyaçlarını scooterları ile karşıladıkları göz önüne alınca , Japon firmaların da Avrupalı rakipleri ile sırayla rekabet içerisine girdiğini 2014 itibariyle görmeye başlıyoruz .

 


Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor 2. İçerik Fotoğrafı
Yamaha’nın 3 Tekerli Scooterı Ortaya Çıkıyor 3. İçerik Fotoğrafı


 

152 kilogram ağırlığında olduğu belirtilen Tricity, 9000 devirde 11 beygir güç üretiyor . 6.6 litre tank kapasitesine sahip scooter siyah , beyaz , gri ve kırmızı renkleri ile dikkat çekiyor . Üç tekerlekli diğer rakibi İtalyan Piaggio’nun MP3 modelinden ıslak ağırlıkta 50kg daha hafif olması ise MP3’e karşı büyük bir avantaj elde etmesini sağlamış . Ayrıca Çoklu Tekerle Yatma teknolojisi , süspansiyonlarda kullanılan teleskopik çatallar , rahat oturuş pozisyonu ve nispeten geniş sele altı bagajı da İtalyan rakibi karşısında kozlarını güçlendiriyor . İstanbul’un da görüntülerde yer aldığı yeni Tricity’nin tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz :

 

YORUMLAR