Yamaha'nın Konsept 3 Tekerlekli Motosikleti: 01GEN!

Yeni Model Yazar: Moe

Yamaha'nın Konsept 3 Tekerlekli Motosikleti: 01GEN!

Yamaha, bu sene çıkardığı 3 tekerlekli scooter'ı Tricity'den sonra; ikinci 3 tekerlekli motosikletinin konsept halini Intermot fuarında gözler önüne serdi...

Japon üretici Yamaha tarafından 01GEN adı verilen konsept motosiklet, hem yol hem de arazi şartlarına uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmış.

 

Çift ön teker, tek arka teker dizilimi ile üç tekerlekli "trike"  motosikletlere yeni bir tat katmaya hazırlanan Yamaha 01GEN'in, kayışlı güç aktarımı ve şiddetli darbeleri absorbe edebilmek adına yüksek tutulmuş olan ön süspansiyonları dikkatleri çeken ilk ayrıntıları arasında...

 

Yamaha'nın Konsept 3 Tekerlekli Motosikleti: 01GEN! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yüksek yapısı ve araziye uyumlu görünen genel donanımlarına rağmen (cross tarzı çamurluklar, yüksek süspansiyonlar, karter koruma gibi) 01GEN, klasik motosikletlerdeki yatış hissiyatına sahip olacağı rivayet edilen (hatta öndeki iki teker vasıtası ile ön takımdan daha stabil ve güvenli bir geri bildirim alınabilmesi mümkün gibi görünen) tasarımı ile yollarda da oldukça keyifli bir sürüş hissiyatı vaat ediyor.

 

Henüz performans bilgileri verilmeyen kayışla aktarıma sahip olan motosiklette genel olarak gümüş ve "Yamaha mavisi-Race blu" renkleri hakim:


Yamaha'nın Konsept 3 Tekerlekli Motosikleti: 01GEN! 2. İçerik Fotoğrafı
Yamaha'nın Konsept 3 Tekerlekli Motosikleti: 01GEN! 3. İçerik FotoğrafıYORUMLAR