in

Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka!

Yamaha NMAX 125, Yunanistan’ın bitirim adası Sakız ve yaz aylarından kalma kısa bir seyahat…

Yunanistan’ın en sevimli adalarından Sakız, Yamaha’nın en şirin scooter modeli NMAX 125 ve tatil… Bu üçlü bir araya gelince yazın son haftalarında gerçekleştirdiğimiz kısa da olsa oldukça dolu bir tatil daha ne yazık ki geride kalmış oldu. 
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 1. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 2. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 3. İçerik Fotoğrafı
Çeşme’den yaklaşık 30-40 dakikalık bir yolculuk ile Yunanistan’ın en şirin adalarından birisi olan Sakız’a ulaşılabiliyor. Yeme, içme, motor kiralama, araba kiralama ve konaklama bakımından eğer nokta atışı yapabilirseniz son derece mantıklı fiyatlara bir tatil geçirebiliyorsunuz. 
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 4. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 5. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 6. İçerik Fotoğrafı
Feribottan iner inmez Yamaha Sakız Bayii arkadaşımız Dimitris Giamas’ın, bize gezmemiz için vermiş olduğu fıstık gibi bembeyaz bir Yamaha NMAX 125 ile Sakız’ın güney koylarını gezmeye başladık. Hem de ne gezmek… Muhteşem manzaralar, sakız ağaçlarının mis kokuları içerisinde tadına doyum olmayan Ege Denizi mavisi manzaraları eşliğinde, Yamaha’nın en tatlı ve yakışıklı scooter modeli NMAX125 ile beraber… 
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 7. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 8. İçerik Fotoğrafı
En favori koylarımızdan birisi olan Sakız’ın kuzey kısımlarındaki Glaroi’ye gitmeyi önceden planladığımızdan fazla vakit kaybetmeden hemen yola koyulduk. Birbirinden güzel koylardan ve denize girilecek küçük küçük plajların yanından geçerek mavi ve yeşilin müthiş uyumu ile Ege Denizi’nin muhteşem berrak koylarından birisine ulaştık. Sürerken son derece rahat hissettiğimiz Yamaha NMAX’imizi de dinlenmek üzere park ettik. Güzel bir dinlenme ve denizin ardından tekrar güzel yollar eşliğinde rahat mı rahat NMAX’imiz ile kalacağımız Sakız merkeze döndük.
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 9. İçerik Fotoğrafı
Daha gidiş yolundayken gözümüze kestirdiğimiz bol gölgelikli hemen plajın üzerinde çiçekler arasında bir kafede dönerken bir şeyler atıştırmayı da ihmal etmedik. 

Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 10. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 11. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 12. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 13. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 14. İçerik Fotoğrafı
İkinci gün Sakız’ın merkezinde başlayan yolculuğumuz, adanın güney taraflarında yer alan Karfas, Agia Fotini, Megas Limnionas gibi birbirinden temiz ve pırıl pırıl koylarına kadar uzandı. Gerçi gezilecek o kadar çok yer var ki, hem ekonomik hem de konforlu olan Yamaha NMAX 125’imiz ile Sakız’ın birbirinden güzel koylarını gezmek için bir gün ne yazık ki yetmedi.
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 15. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 16. İçerik Fotoğrafı
Denizin dibinde kahve içtiğimiz, muhteşem manzaralı Agia Fotini koyundaki cana yakın garson bayandan Agia Dynami koyunun çok methini duysak ta fazla vaktimiz olmadığından bir dahaki sefere ertelemek zorunda kaldık. Yorgunluk kahvelerimizi içerken NMAX 125’imiz de gölgede rahat rahat biraz dinlenmiş oldu. 

Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 17. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 18. İçerik Fotoğrafı
Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka! 19. İçerik Fotoğrafı Ardından tekrar yola koyulduk ve gözümüze kestirdiğimiz bir plajda, hava epeyce sıcakladığından denize girmek üzere tekrar durduk. Megas Limnionas plajının mis gibi denizinde serinledikten sonra geri dönmek için Sakız merkeze doğru yola çıktık.  

Biraz turistik bir yazı gibi oldu gerçi ama eğer merak ediyorsanız Yamaha NMAX’in uzun soluklu ve detaylı testleri için ilgili haberleri linklerde bulabilirsiniz: Yamaha NMAX125 Lizbon’da Test- Yamaha NMAX 125 İstanbul İmtihani
Yamaha NMAX 125 Ufak Bir DeğerlendirmeYamaha NMAX 125’e geri dönecek olursak, konfor, ekonomi, ataklık, kalite, sanırım bu ufaklığı tanımlamak için doğru kelimeler olabilir. Bıdıklığın rahat selesi ve sele altı geniş bagajına eşyaların rahatça sığması ise oldukça fonksiyonel özellikler olarak sıralanabilir. Kolay ve rahat manevra özellikleri, Sakız’ın mis kokan yollarındaki virajlarda insanı müthiş hissettirmeye yetiyor. Döneceğim yerin tabelasını son anda görüp ani bir fren yaparak istemeden de olsa fren testini geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. İki kişi zorlu yokuşlarda ve güzel virajlarda rahat rahat seyahat edebildiğimiz NMAX 125’in ekonomi anlamında ne kadar uygun olduğunu anlatamam. Akşam yaptığımız hesapta, kilometre başına 0.21 kuruş gibi fazlasıyla keseleri memnun edecek bir meblağ yaktığı ortaya çıkan NMAX, bir kez daha kendini bize sevdirmeyi başarmıştı. 
Günün sonunda ise yüzümüzde gülücüklerle, muhteşem yollarda bizim berrak ve tertemiz koylarda denize girmemize katkı sağladığı için NMAX’imize ve onu bizimle tanıştıran arkadaşımız Dimitri’ye bir kez daha teşekkür ettik. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı!

Motosiklet Temalı Online Puzzle

REKLAM