Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu!

Yeni Model Yazar: Ahmet Tezcan

Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu!

Cadde ve sokaklarda konforlu ve ekonomik gezintiler sunacak olan Yamaha NMAX, Türkiye'de 8600 TL'den satışa çıkacak! Motoron ekibinin, Porto'da Haziran'ın ilk haftasın test edeceği yeni scooter hakkındaki detaylar şu şekilde...

Yamaha'nın giriş seviyesi yeni scooter'ı, 125cc'lik tek silindirli dört zamanlı NMAX görücüye çıktı. Yahama, spor görünümlü bu scooter ile şehir kullanıcılarını hedefliyor. Motor,  'Blue Core' dizayn felsefesinin bir parçası olarak yakıt verimliği amaçlanarak tasarlandı. Bunun yanı sıra yanma, soğutma ve sürtünme kayıplarının azaltıması konusunda da güçlendirilmeler yapıldı. Motorun kapasitesinin az olması onun teknolojisini oluşturuyor ve bu, dört valfli silindir kapağına ve motorun hızına göre iki farklı emme kam lobu arasında geçiş yapan değişken süpab çalıştırmasına (VVA) sahip olan ilk Yamaha Scooter. Yamaha'nın iddiasına göre bu, daha pürüzsüz ve doğrusal tork eğrisine katkıda bulunuyor.

Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 1. İçerik FotoğrafıYamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ayrıca scooter'ın düşük-orta alanda daha iyi performans sağlamasını ve kentsel ortama uyum sağlamasını sağlıyor.


Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 3. İçerik Fotoğrafı


Motor dizayn değişiklerine, ayak bölgesine daha çok yer açabilmek için radyatör takımının motorun kenarına konulması da dahil.


Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 4. İçerik Fotoğrafı


Genel olarak NMAX, sportif tasarımı için TMAX maxi-scooter'a çok şey borçlu diyebiliriz.

 

Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 5. İçerik Fotoğrafı


125cc sınıfı için bir ilk olarak ABS frenler NMAX'te standart olarak geliyor ve NMAX'in ön ve arkasında 230cc'lik disk frenler mevcut. İkiz arka amortisörler ve 13 inçlik jantlar düşündüldüğünde kentsel konforun amaç olduğu görülüyor.


Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 6. İçerik Fotoğrafı


 

2015 Haziran'da kırmızı, gri, beyaz ve siyah modeller ile piyasaya çıkacak olan NMAX'te tam LCD kontrol panelin yanı sıra arka ve ön kısmında LED lambalar mevcut.

Porto'da test ettiğimiz Yamaha NMAX hakkındaki detaylı yazımızı, önümüzdeki sayılarda okuyabileceksiniz...


Yamaha NMAX'ın Fiyatı Belli Oldu! 7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR