Yamaha Sepang'taki Sezon Öncesi İlk Testlerini Başarıyla Tamamladı

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha Sepang'taki Sezon Öncesi İlk Testlerini Başarıyla Tamamladı

Sezon öncesi Sepang'ta yapılan testlerin üçüncü gününde, Yamaha sürücüleri başarılı sonuçlar elde etti. İşte detaylar...

Movistar Yamaha MotoGP pilotları Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo Sepang'taki sezon öncesi testlerinin üçüncü ve son gününü pozitif bir sonuçla noktaladı. Rossi 4.sıraya yerleşirken, Lorenzo da hemen arkasında testi tamamladı.

 

Rossi, günün hava şartlarından gayet memnundu ve test programını başarıyla bitirdi. YZR-M1'inin geliştirme yönünü saptama ve ayarlama aşamasındaki ilerlemesini Sepang Uluslarası Pisti'ndeki kendi rekorunu (1dk 59.401s) kırarak gösterdi. Bu şekilde 3.sıraya yerleşen Rossi, oturumun kalan zamanını motosikletin bazı parçalarını test etmek ve son olarak bir yarış simülasyonu yapmak için kullandı.

 

Yamaha Sepang'taki Sezon Öncesi İlk Testlerini Başarıyla Tamamladı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Takım arkadaşı Lorenzo da bugün atılımlarda bulundu. Önceki günün ritmini, 6 Şubat'ın sekiz saatlik oturumunda da devam ettiren sürücü, pistte 27 kişinin olması nedeniyle oluşan kalabalığa rağmen hızını korumayı başardı. Ayrıca Lorenzo da takım arkadaşı Rossi gibi Sepang pistinde kendi rekorunu kırmayı başardı ve bu sadee yarım saate yakın bir vakit aldı. İspanyol sürücü, test programını tamamladıktan sonra günün en sıcak saatinde bir yarış simülasyonu gerçekleştirdi ve genel sıralamada 5.sıraya yerleşti.

 

6 Şubat 2015 günü, Sepang'ta yapılan sezon öncesi testlerinin üçüncü günüydü. Movistar Yamaha MotoGP, elde ettiği verileri analiz edecek ve Malezya pistine iki hafta içinde ikinci test için geri dönecek.

 

Genel Sıralama

 

Yamaha Sepang'taki Sezon Öncesi İlk Testlerini Başarıyla Tamamladı 2. İçerik Fotoğrafı

                 

YORUMLAR