Yamaha Tesseract Üretilecek mi?

Yeni Model Yazar: Motoron

Yamaha Tesseract Üretilecek mi?

Japon motosiklet üreticisi yeniliklere devam ediyor!

 Yamaha 3 tekerlekli scooter üretimine soyunurken efsane konsept model Tesseract ile ilgili sorular gündeme geldi.

 

Japon motosiklet firması Yamaha, 4 tekerlekli motosikleti tanıttığında sektörü derin düşüncelere itmiş ve büyük soru işaretleriyle baş başa bırakmıştı.

 

Şimdi bile kulağa garip gelen 4 tekerlekli motosikletin bildiğimiz motosikletlerden farkı iki adet fazladan tekerleğpinin oluşu. Aslına bakarsanız biz de ilk başta: "Abi işte adamlar ATV yapmış, millete motosiklet diye yutturacaklar" diye düşünmüştük. Faka işin aslı öyle değil (miş). Tesseract isimli Yamaha konsept model önde ve arkada yer alan ekstra tekerleklerine rağmen herşeyiyle tam bir motosiklet davranışlarını sergiliyor. Yani bir ATV ile asla giremeyeceğiniz bir virajı bir motosiklet gibi ve hatta ekstra tekerleklerinin sağladığı yol tutuşu ile daha da hızlı ya da "güvenli" şekilde alınmasını sağlıyor. 

 

Yamaha 2014 sezonu için 3 tekerlekli 400 cc'lik bir scooter üretimine hazırlandığının sinyalini geçtiğimiz hafta verdi. Bu yeni model yeni 2 silindirli motor ile birlikte (3 silindirli motor halihazırda MT-09 modelinde kullanılmaya başlandı bile) İtalya EICMA fuarında tanıtılacak. Bu yeniliklerin yanı sıra şimdi bütün gözler Yamaha'nın 4 tekerlekli araç üretip üretmeyeceğine odaklanmış durumda.

 

Yamaha Tesseract Üretilecek mi? 1. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR