Yamaha, VR46 Akademisiyle Anlaştı!

MotoGP Yazar: Sabahattin Aluç

Yamaha, VR46 Akademisiyle Anlaştı!

Yamaha Motor, MotoGP yıldızı Valentino Rossi’nin “VR46 Sürüş Akademisi” ile resmi partner ve motosiklet tedarikçisi olarak 3 yıllık anlaşma imzaladı...

 

Yamaha bu akademinin programlarını destekleyecek ve akademiye katılanların yarış becerilerini geliştirmeleri için kuruluşa R ve YZ serilerinden toplamda 26 motosiklet verecek.

 

Yamaha aynı zamanda akademiye eğitim programlarını ve tanıtım kampanyalarını geliştirip, takımdan alınan verimi arttırmak için de gerekli olan yardımı sağlayacak.

 

Yamaha, VR46 Akademisiyle Anlaştı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

Bu işbirliğinin Yamaha Motor’a kendi genç sürücülerini yetiştirebilmesi için büyük bir katkısı olacağı düşünülüyor. VR46 programı ise öğrenciler için bir motivasyon kaynağı olurken, onlara gerekli eğitim ve tecrübenin her aşamada verilmesini sağlıyor.

Yamaha programa katılacak ilk yarışçıları Asia Road Racing (ARR) şampiyonasında yarışan sporcular arasından seçecek. Spor salonlarından MotoRanch ve Misano pistlerine uzanan bu eğitim maratonunda, YZF-R3 ve YZ250F motorları kullanılacak. Programda Rossi’nin bizzat katılacağı atölyeler de planlanmış.

 

Yamaha, VR46 Akademisiyle Anlaştı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Dokuz dünya şampiyonluğu bulunan Rossi anlaşmadan sonra yaptığı açıklamada bu anlaşmadan onur duyduğunu ve kariyerinde uzun süre adına yarıştığı Yamaha Motor ve kendi yarattığı sürüş akademisini bir araya getirdiği için mutlu olduğunu dile getirdi.

 

 

YORUMLAR