Yamaha WR Modelleri Baja Troia 2017'yi Salladı

Etkinlik Yazar: Motoron

Yamaha WR Modelleri Baja Troia 2017'yi Salladı

Baja Troia, 26 - 29 Ekim 2017 tarihleri arasında, Çanakkale’de düzenlendi.

Son yıllarda gittikçe çoğalan ralli ve baja organizasyonlarının bir yenisi olan Baja Troia, Biga yarımadasının en güzel ormanlarındaki parkurlarıyla çok beğeni topladı. Servis alanı ve seyirci etabi şehir merkezine kurulan organizasyonda 26 motosiklet, 32 adet off road yarış otomobili start aldı. TMF, tüm katılan motosiklet yarışmacılarının masrafları karşılayarak sporcuların bu yarışa katılımını teşvik etti.

Yamaha WR Modelleri Baja Troia 2017'yi Salladı 1. İçerik Fotoğrafı

26 Ekim Perşembe sıralama turlarıyla başlayan yarış, 27 Ekim Cuma günü geçilen ilk orman etaplarıyla mücadele başladı. Yarışmacılar başından sonuna kadar trafiğe kapatılmış ve işaretlenmiş tüm güvenlik önlemleri alınmış parkurda etapların tadını çıkardılar. Motosiklet kategorisinde GlobeScout RALLY pilotu Ümit Salkım birinci gün liderliği ele geçirdi.

Yamaha WR Modelleri Baja Troia 2017'yi Salladı 2. İçerik Fotoğrafı

28 Ekim Cumartesi, yarışın en hızlı ve uzun etaplarının olduğu yarışın ikinci günüydü. Bugünün sonunda Genel Klasmanda birçok değişiklik olurken, Yamaha WR 450 F ile yarışan Ümit SALKIM ikinci günü de lider tamamlayıp kupaya bir adım daha yaklaştı.

Yamaha WR Modelleri Baja Troia 2017'yi Salladı 3. İçerik Fotoğrafı

Çanakkale’de 29 Ekim kutlamalarıyla berber yapılan Baja Troia ödül töreni, Çanakkale halkı tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Genel Klasman ve M1 kategorilerinde Ümit Salkım birinci olurken, ikinci Murat Yazıcı, üçüncü Zac Miller, dördüncü ise Yamaha WR 250 F ile Mehmet Ali Canerik oldu. M2 kategorisinde ise birinci sırayı Fahrettin Altınok, Yamaha ile yarışan Bora Salkım ikinci, Harun Sığırlı ise üçüncü sırayı oldu.

YORUMLAR