in

Yamaha YZF-R1M Avrupa’da Tükendi!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha’nın 1000cc’lik canavarı, Avustralya’da olduğu gibi 20 Avrupa ülkesinde de çok talep gördü ve sonunda tükendi.

Herhangi bir şey satın almak isterken, ürünün tükendiğini duyduğunuz oldu mu? İşte Avrupalılar şu anda yılın superbike modeli Yamaha YZF-R1M satın almaya çalışırken bunu yaşıyorlar. Öyle ki, Atlantik’in ortasında “Okyanusun Kalbi”ni bulma olasılığınız, Avrupa’da bir YZF-R1M bulma olasılığınızdan daha fazla olabilir.

 

Yamaha YZF-R1M Avrupa'da Tükendi! 1. İçerik Fotoğrafı

 

YZF-R1M, 2015 Ocak ayında da Avustralya’da aynı şekilde kapışılmıştı ki bu pek şaşırtıcı değildi; aynı şey Avrupa’da Yamaha’nın özel bir online sipariş sistemi oluşturmasına rağmen talepler sürekli gelmeye devam etti ve piyasada iki aydan daha kısa bir süre bulunmuş olmasına rağmen 20 Avrupa ülkesinde de tüm YZF-R1M’ler tükendi.

 

Yamaha YZF-R1M Avrupa'da Tükendi! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Yamaha’nın mücevheri denecek bu motosikleti alabilenlerin ise ne kadar şanslı olduğu aşikâr. Büyük kardeşi YZF-R1’den hiç aşağı kalır yanı olmayan YZF-R1M, üstün teknoloji, karbon grenaj ve gelişmiş elektronik süspansiyon sistemi ile donatılmış. Ayrıca bir YZF-R1M’e sahip olma şansını yakalayanlar 2015 Temmuz ayında eski MotoGP pilotu Colin Edwards liderliğinde gerçekleşecek “Yamaha Yarış Deneyimi” etkinliklerine de katılabilecekler.

 

YZF-R1M’i kaçırdığınız için üzülüyor olabilirsiniz, bu normal. Belki ikinci el pazarında da uzun bir süre görünmeyecek bir model bu ama şu an tüm Avrupa’da satışta olan YZF-R1 belki bir teselli aracı olabilir.

İlginizi Çekebilir
2022 Ducati Multistrada V2S

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Daelim Ücretsiz Check-Up ve Test Sürüşleri Günlerini Kaçırmayın!

2010-2014 Ducati Multistrada’lar Geri Çağırılıyor

REKLAM