Yamaha YZF-R6 Müzik Aleti Olarak Mı?

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Yamaha YZF-R6 Müzik Aleti Olarak Mı?

Daha neler dediğinizi duyar gibiyiz ama gelelim haberin detaylarına…

YouTube şarkıcısı ve şarkı yazarı Yamaha YZF-R6 ‘yı oldukça ilginç bir amaçla kullandı: bir müzik aleti. Evet, yanlış duymadınız, Big Fresh Mouf’un kendi R6’sını elleriyle ustalıkla bir müzik aleti gibi kullanarak yarattığı arka plandaki bas ve vuruşları, Kaliforniya’lı performansçı Kina Grannis'in "Can'tFeel My Face" isimli cover şarkısında duyabiliyorsunuz.

 

Bu seslerin arkasındaki isim Big Fresh Mouf, parçaya motosiklete gaz vererek, depoya ve lastiğe vuruş sesleriyle, vitesin geçiş sesleriyle renk katmış. Schuberth bir kaskın açılıp kapanma sesi de motosiklet temalı şarkının içerisinde yer alıyor.Yamaha YZF-R6 Müzik Aleti Olarak Mı? 1. İçerik Fotoğrafı


 

Şarkıya bir katkısı bulunmasa da, Grannis’in kendisi klipte, Harley-Davidson Iron 883 Sportster kullanıyor. Grannis, aynı zamanda müziği geleneksel olarak kullanmaktan kaçınan daha çok onu destekleyenler ile direk interaktif iletişimde bulunmayı tercih eden bağımsız bir müzisyen olarak biliniyor.

 

Big Fresh Mouf’ta, Grannis gibi bağımsız ve sıra dışı bir performansa sahip bir sanatçı ve sıradan günlük müzik yapmaktansa bu tür değişik projelere ön ayak olmaktan zevk alıyor. Kendi YouTube hesabında da R6’nın seslerini daha çok ön plana çıkaran "Can't Feel My Face" in değişik bir versiyonunu yayınlamış.

 

Yamaha R6’nın can verdiği seslerle renklenen parça ilginç olmuş,izlemek isterseniz klibin videosu:

YORUMLAR