in

Yarış Arabasından İlham Alan Zaman Klasiği Yeni Tissot Prs 516

Yazar: Motoron

Hem Klasik Hem Spor

Tissot PRS 516, Tissot’nun motor sporlarına dayanan geçmişinden ilham alarak yeniden tasarlandı. İlk olarak 1965 yılında yarış otomobiline gösterilen saygının simgesi olarak direksiyon deliklerinin saat kayışına uygulanmasıyla ile yaratılan ilk PR 516 modeli ‘direksiyondaki el’ reklamı ile ölümsüzleşmişti. Yeni PRS 516 ise, modern görünümünün yanında yumuşak hatlarıyla muz formunda bir kasaya sahip güncellenmiş model. Siyah bezeli ve otomobil motoru pistonlarına benzeyen kurma kollarıyla PRS 516, modern olduğu kadar şık bir saat. Motor sporu tutkunları PRS 516’nın vintage görünümlü kayışı üzerindeki o ünlü halka delikleri gibi yeni tasarımında da korunmuş olan tarihsel detayları çok sevecek.

Yarışsal Özellikler

Tissot PRS 516, tıpkı mükemmel bir yarış otomobili gibi, şampiyonluğa götürecek tüm detayları size sunuyor. İlk defa Tissot’da kullanılan yeni bir mekanizmaya, bunun yanında 60 saatlik güç rezervine ve yüksek bir performansa sahip olmaktan gurur duyuyor! Ayrıca adrenalinin son dokunuşu için direksiyon formunda bir rotora sahip. Diğer özellikleri arasında: takimetre özelliğine sahip seramik veya karbon bezel ve kubbe formunda antirefle safir cam kullanımını sayabiliriz. Kadranı üzerinde bulunan detaylı motifler PRS516’ya lüks bir derinlik hissi verirken, kadranda kullanılan diğer ayrıntılar sıra dışı yarış otomobillerine gönderme yapıyor.

Son olarak bilezik ve kadranın üzerindeki ekstra renk dokunuşları, yarışçıların takdirini kazanacak bir dinamizm sunuyor. Tissot’u farklı kılan, markanın temelindeki İsveç ruhudur. Tissot logosundaki + İsviçre bayrağından alınmıştır. Saatçilerin 1853’ten beri gururla sergiledikleri kalite ve güvenilirliği simgeler. Yaratıcılığıyla tanınan marka, İsviçreli kimliğini koruyarak İsviçre’nin Jura Dağları’nda Le Locle’de faaliyetlerine devam etmektedir. Orijinal ve erişilebilir olan Tissot saatleri, hassas ve stilize parçalar yaratmak üzere özel materyaller kullanılarak, ileri fonksiyonellik ve incelikli tasarım detayları gözetilerek tasarlanmaktadır.

Markanın yüksek kalibresi, defalarca takdir edilmiştir. Renkli geçmişi boyunca, Tissot MotoGPTM, FIM World Superbike, FIBA, AFL, RBS 6 Nations Rugby ve bisiklet, eskrim ve buz hokeyi Dünya Şampiyonaları’nda Resmi Saat Tutucu ve Sponsor olarak görev yapmıştır. Tüm dünyada 160’tan fazla ülkede saat satan Tissot, en büyük İsviçreli saat üreticisi ve distribütörü olan Swatch Group üyesidir. Öncü kreasyonlar tasarlamaya devam eden Tissot, “Gelenekten Gelen Yenilik” imzasına sadık kalmaktadır. www.tissotwatches.com

Yarış Arabasından İlham Alan Zaman Klasiği Yeni Tissot Prs 516 1. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

BMW Motorrad’dan Akıllı Telefon Kızağı

Vango Stelvio Cactus 200 Motosiklet Çadırı

REKLAM