Yarış Zamanı, Yarışçılarımıza Destek Olma Zamanı, Serez Bizi Bekliyor!

Pist Yazar: Özlem Köseoğlu

Yarış Zamanı, Yarışçılarımıza Destek Olma Zamanı, Serez Bizi Bekliyor!

14-15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde Yunanistan’ın Serez şehrinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Pist Şampiyonası 5. Ayak Yarışları, bütün heyecanı ile bizleri bekliyor!

Peki Serez’e nasıl gideriz? Yunanistan’ın hangi havaalanına yakın? Havaalanından Serez’ e nasıl gidilir ve nerede kalınır? Oteller Serez Yarış Pistine yakın mı? Bütün bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Evet, heyecanla bekliyoruz, 27 ve 28 Haziranda İzmir’de yapılan 4. Ayak Türkiye Pist Şampiyonası sonrasında sıra 5.Ayakta. Dünya Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nde bulunmak ve bu tatlı heyecana ortak olup sporcularımıza destek olmak istiyorsanız, buyurun Serez’e nasıl gidilir konulu haberimize. Şimdiden katılan tüm sporcularımıza Motoron ekibi olarak başarılar diliyoruz. Bakalım yarışçılarımız serüvene nasıl devam edecekler.


Yarış Zamanı, Yarışçılarımıza Destek Olma Zamanı, Serez Bizi Bekliyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Gelelim yukarıda yazdığımız soruların cevaplarına. Öncelikle Serez, Yunanistan’ın Orta Makedonya bölgesinde bulunan bölgenin ikinci en büyük şehridir. İstanbul’dan karayolu kullanılarak gidildiğinde 560 km civarında bir uzaklıkta bulunmaktadır. Hava yolu ulaşım ise İstanbul Atatürk Havalimanından, Selanik Havalimanına THY ve Aegean Airlines’ın düzenlediği 1 saat 20 dakikalık direk uçuşlar ile mümkün. Ayrıca İzmir’den Atina aktarmalı olarak Selanik Havalimanına yaklaşık 2 buçuk ile 4 saat arasında değişen bir yolculukla ulaşılabilmekte.

Selanik Havalimanından Serez ise yaklaşık 100 km ve 1 saat 10 dakikalık bir uzaklıkta olup ulaşımı havalimanından araba kiralayarak çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. http://www.thessalonikiairport.com/carhire/)Ya da oteller tarafından organize edilen shuttle taksileri tercih edebilirsiniz ki bu biraz masraflı olabilir ortalama bir gidiş yönü 100 € gibi. Eğer daha ekonomik bir ulaşımdan yanaysanız biraz yorucu olsa da Selanik Havalimanından şehir otobüsleri ile Serez istasyonuna ulaşıp buradan taksi ile yaklaşık 10-15 dakikalık bir yolculuk sonunda otelinize ulaşabilirsiniz. Ya da istasyona ulaştıktan sonra Serez merkeze otobüs ile gidip yine kısa bir taksi yolculuğu ile kalacağınız otele gidebilirsiniz.

 

Yarış Zamanı, Yarışçılarımıza Destek Olma Zamanı, Serez Bizi Bekliyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Konaklama için Serez Pisti etrafında 5 ile 20 kilometre uzaklıkta bulunan oteller tercih edilebilir.(http://www.serrescircuit.gr/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=41&Itemid=267) Rezervasyonlarınız için seyahat sitelerinden faydalanabilirsiniz, fakat benim tavsiyem direk oteller ile görüşüp mail yoluyla fiyat almanız. Çünkü birkaç otel ile görüştüğümde sitelerdeki fiyatlardan çok daha makul fiyatlar verdiler. Örneğin seyahat sitelerinde geceliği 135 € olan bir fiyatı, otellerden 40 € gibi daha uygun olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca Serez Yarış Pisti’ne 3-4 km uzaklıkta olan otelleri tercih ettiğinizde, 8-15 € gibi bir masrafla otelden piste taksiyle ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Son olarak gezilecek yerler, haritalar, ulaşım, program gibi pek çok bilgiye Serez Yarış Pisti Web Sitesinden ulaşmanız mümkün. (http://www.serrescircuit.gr)

Şimdilik Serez için haberlerimiz bu şekilde… Yarıştan sonra sonuçlarla tekrar görüşmek üzere...

YORUMLAR