Yaşadığı Kaza Sonrası Nicky Hayden’in Durumu Ciddiyetini Koruyor!

WSBK Yazar: İlker Genç

Yaşadığı Kaza Sonrası Nicky Hayden’in Durumu Ciddiyetini Koruyor!

Bisikleti ile antrenman yaparken bir arabanın çarpması sonucu ciddi şekilde yaralanan eski MotoGP Şampiyonu 35 yaşındaki Nicky Hayden’den iyi haberler gelmesi bekleniyor.

Rimini sahilinde bisikletle antrenman yaparken Red Bull Honda World Superbike Takımı pilotu Nicky Hayden’e bir araba çarptı. Gelen haberlere göre başarılı yarışçının, kafasında ve göğsünde ciddi yaralanmalar oluştu. Kazanın ardından en yakın hastaneye yatırılan Hayden, ileri müdahele için Cesena’daki hastanenin travma bölümüne transfer edildi. Yayılan diğer haberler ise Hayden’in hayat mücadelesi verdiği yönünde. Nicky Hayden'in bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. 

Yaşadığı Kaza Sonrası Nicky Hayden’in Durumu Ciddiyetini Koruyor! 1. İçerik Fotoğrafı

Nicky Hayden'in Kariyer Hayatı

Hayden, 1999 senesinde Honda ile AMA Supersport Şampiyonası’nı kazanmadan önce Dirt trackte yarışmaya başladı. 2002’de AMA Superbike Şampiyonluğu’nu elde etti ve bu unvanı korumak için 2003 senesinde yine Honda ile MotoGP Dünya Şampiyonası’na transfer oldu. 2006’daki Moto GP Şampiyonluğu ile bu unvanı alan en son Amerikalı olmuştu. 

MotoGP’deki 13 seneden sonra, 2015’te son sezonunu geçirdi ve bu sezonun sonunda MotoGP efsanelerinden birisi olarak adını spor tarihine yazdırdı. Kentucky’li Hayden, 2016 senesinde yeni bir maceraya start vererek WSBK’ya geçti. Honda CBR1000RR SP motosikleti ile yeteneklerini göstermeye devam eden başarılı pilot, Assen’de ve Sepang’ta podyuma çıktı. Toplamda dört podyum ile genel sıralamada 5. olarak seneyi kapattı. Hayden’in Red Bull Honda World Superbike Takımı’ndaki takım arkadaşı ise Stefan Bradl.

YORUMLAR