Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu

Yamaha, Avrupa scooter marketi üzerindeki etkisini yeni duyurduğu 2017 X-MAX 300 ile sürdürme niyetinde.

Yeni X-MAX 300 ile 11 yıllık üretim tarihinde 130,000’den fazla satmış X-MAX 250 artık geçmişte kalacak. Euro 4 emisyonlarına uygun yeni tek silindirli motorunun eski motordan daha iyi son hıza ve hızlanma değerlerine sahip olduğu, ve aynı zamanda daha rafine bir gaz tepkisinin yanında daha düşük yakıt  tüketimine sahip olduğu Yamaha’dan verilen bilgiler arasında.


Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu 1. İçerik FotoğrafıAvrupa kıtasında çok yaygın olan büyük scooter kullanma alışkanlığı Yamaha’yı rakiplerinin önüne geçmek için X-MAX’i yenilemeye itti. Dört valfli motor, Yamaha’nın Blue Core technolojisi adını verdiği bir sisteme sahip. Diğer üreticilerle birlkte hem ses hem de gaz emisyonlarını daha sıkı şekilde düzenleyen Euro 4 regülasyonlarına ayak uydurmak isteyen Yamaha, mekanik kayıplari minimuma indirmek için ofsetli tasarıma sahip DiASil silindir kullanırken onu bir yağ jetli piston soğutucusu ile soğutmaya yoluna gitti.Yeni yakıt enjeksiyon sisteminde daha verimli yanma sağlamak için atomize edilmiş yakıtı valfin arka kısmına doğru ateşleyen 12 delikli enjeksiyon sistemi kullanılmış. 3D haritalama sayesinde ise yakıt miktarı ve ateşleme zamanları Yamaha’nın söylediğine göre mükemmel sürüş ve yakıt ekonomisi için ayarlanmış.

 

Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu 2. İçerik Fotoğrafı


Makyaja gidilen şey sadece motor değil. X-MAX 300’ün onu iyi bir şehir içi scooterı yapacak bir çok özelliği var. Anahtarız çalışma sistemi, 12 voltluk şarj soketi ve iki adet full-face kaskı alabilecek koltuk altı bagajı var ve bu bagaj özellikle bir adet laptopu sığdırabilmeniz için özel tasarlanmış.

 

Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu 3. İçerik Fotoğrafı


Kağıtta herşey güzel gözüküyor ve yeni TMAX’ten esinlenilen çift gözlü LED farlar ile açık yolda da güzel olacağını düşünüyoruz. Motosikletlerdekine benzer olarak kullanılan motosiklet stili üçlü kelepçeli teleskopik çatallar ile ABS ve çekiş kontrol sistemi de göz dolduran özellikler arasında.

 

Yeni 2017 Yamaha X-MAX 300 Duyuruldu 4. İçerik FotoğrafıYeni X-MAX 300’ün Mart 2017’de satışa sunulması bekleniyor. Beyaz, gri ve bronz adlı üç renk ile gelecek olan 2017 X-MAX 300’ün fiyat bilgisi ise henüz bulunmuyor.

 

Modelin Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın:

YORUMLAR