Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi!

BMW’nin görkemli K1600GTL super-tourer modeli, merakla beklenen Intermot’tan günler önce 2017 için ortaya çıktı.

Sınıfını tanımlayan bu sıralı altı silindirli özel model, piyasaya 2010’da sportmen GT ve daha konforlu, uzun yol odaklı GTL versiyonu ile beraber ortaya çıkmasıyla birlikte BMW ürün gamının gerçekten güçlü bir parçası oldu. Sonrasında BMW, çıtayı daha da arttırarak serisine daha yaratıcı ve konforlu özellikleriyle dolu olan bir GTL Executive versiyonunu eklemiş idi.


Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi! 1. İçerik Fotoğrafı


İhtişamlı Modelin Yeni Kıyafetlerine Göz Atalım


2017 BMW K1600GTL için değişiklikler hemen göze çarpmasa da yakın bir bakışla daha fazla bilgi toparlayabilirsiniz. Barlar ve sürücü çevresinde hava yönü değişimi sağlayabilecek, hava akımını geliştiren ve türbülansı azaltan daha geniş uzantıları ile yeniden şekillendirilmiş bir burunda yer alan ana ön far grubunun değişmediğini görülen bir özellik olarak belirtilebiliriz.


Ayrıca modelde, eskisine nazaran daha aerodinamik aynalar ile elektronik ayarlanabilir özelliklerini devam ettireceği kesin olan daha geniş ve uzun bir ekran yani koruma camı da bulunuyor. 2016 modelinde, yeterli görüş açısı ve havayı kesen özellikleri bulunmasına rağmen, geliştirmeye açık bir kısmı kesinlikle mevcut idi.  


Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi! 2. İçerik Fotoğrafı


Daha alt kısımlara geldiğimizde, yan panellerinin yeni olduğunu görüyoruz. Yeni model, şu anki K1600GT ve GTL’in yan yüzeylerinin genişliğinden biraz mahrum kalmış gibi duruyor ve ayrıca daha karışık biçimleri ve dış hatları da hemen göze çarpıyor. Yeni grenajlar ise K1600’ün motorunu alt kuşağı ile şu anki modellerden daha iyi çerçevelemiş.


Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni 2017 BMW K1600GTL modelin yanı sıra aynı zamanda özellikle arka kısmında bazı farklı değişiklikleri bünyesinde barındıran 2017 BMW K1600 Bagger olduğu varsayılan bir model, sürüş esnasında görüntülenmiş.


Yeni BMW K1600GTL Görüntülendi! 4. İçerik Fotoğrafı


Neler mi farklı, hemen ona da kısaca bir göz atalım: daha alçak bir sele, daha yatay egzozlar, farklı çantalar ve top case’e yer açmak için arka fara doğru genişletilebilme özelliği ile artçı koltuğu bu modelin bazı özelliklerinden. K1600GTL’de nispeten daha yukarıya doğru konumlanmış yan çantalar bulunurken Bagger modelinde ise farklı bir montaj şekliyle yere daha yakın biçimde monte edilmiş olan yan çantalar görülüyor.

 

Bu yeni modeller, 5-9 Ekim 2016 tarihlerindeki INTERMOT Fuarı’nda ortaya çıkabilir ya da bir ay sonraki EICMA Fuarı’nda gözler önüne serilebilir.

YORUMLAR