Yeni Ducati'ler 2015'e Kaldı

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Yeni Ducati'ler 2015'e Kaldı

Cal Crutchlow ve takım arkadaşı Andrea Dovizioso, bu sezon boyunca hali hazırda bekleyen Desmosedici GP14 ile mücadele edecekler. 2015'e kadar yeni motosiklet yok.

Ducati'nin yarış direktörü Gigi Dall'Igna: "Tamamen yeni bir motosiklet tasarlamak isterdim, fakat bunu yapmadan önce tüm bilgileri toplamak çok önemli. Şu anki motosikleti anlamak ve yenisini yapmak için 2 ya da 3 aya ihtiyacım var. Çizim panosunda bir motosiklet tasarlama fırsatı hayatımda bir kez geldi, bu durum tamamen geliştirmekten ibaret."

Yeni Ducati'ler 2015'e Kaldı 1. İçerik Fotoğrafı

Hayal kırıklığına uğratan Crutchlow ve Dovizioso'nun yeni motosikletleri kullanmayacağı haberi geldiğinde, Ducati zaten var olan motosikletlerini geliştirmek için adımlar atmıştı. Dönme ve savrulma problemleri hala olmasına rağmen Dovizioso, 2013 sezonunda Sepang testlerini en hızlı sürücülerin (Valentino Rossi ve Dani Pedrosa) 0.068 saniye arkasında tamamladıkları için kış testlerinin şu anki motosikletleriyle gayet hızlı geçtiğini söyledi.

Yeni Ducati'ler 2015'e Kaldı 2. İçerik Fotoğrafı

Dovizioso: "2013 sezonunun sonunda, birincilikten çok uzaktık fakat kış boyunca bir şeyler değişti. Benim frenlemelerim sert, performansımız ve istikrarımız şu an çok iyi ve bu bana rakibe karşı geç fren yapıp frenle oynama fırsatı veriyor ki bu mücadele sırasında önemlidir."

Dovizioso, etkileyici Sepang testinden sonra motosikletin geliştiğine inanıyor. Ayrıca, 2014 sezonunda 'ilk dört' sürücüye uzak kalacağı söylentisini reddediyor.

 

 

YORUMLAR