Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi!

Ekim 2015’te yeni Ducati Scrambler 400’ün söylentileri yayılmıştı ve ilk defa test sırasında İtalya’da tekrar ortaya çıktı.

Yeni bir motosiklet modelini yolda gördüğümüzde, onu fark etmek normal şartlarda kolay olsa da fotoğraflarda gördüğümüz Ducati Scrambler 400’ün şu anki 803cc’lik görüntüsünden nasıl farklı olduğunun iç yüzünü anlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Ducati Scrambler 400, İtalya’da test için yollardayken kameralara yakalandığında bu görüntülerle ortaya çıktı.

Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi! 1. İçerik Fotoğrafı


Daha önce yayınlamış olduğumuz haberimize konu olan http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/yeni-ducati-scrambler-2301 ve şu anki Ducati Scrambler’ın yerini alacak olan kardeş Ducati Scrambler 400 ilk görüntüleri ile karşımızda…


Bu durum, 19-22 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan EICMA fuarında, buna benzer bir motosiklet göreceğimizin göstergesi… Ducati Scrambler’ın en önemli fark edilebilir özelliği ise ters çatallarının olmaması. Şu anki 800cc’lik Scrambler L-Twin hava soğutmalı bir motora sahipken, yeni Scrambler 400'ün de hava soğutmalı L-Twin motora sahip olacağı söyleniyor.


Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Tabi ki Ducati Scrambler 400’ün arkasındaki asıl nokta, minimum 175 kiloluk bir ağırlıkla Amerika dışındaki A2 ehliyet yapısından faydalanan yeni sürücüleri 47 hp ve hatta daha az bir beygir gücü ile sınırlaması. Avrupa Birliği’nin sıralı ehliyet sistemine bağlı kalan motosikletçiler için uygun olmaması ile beraber şu anki Ducati Scrambler’ların her biri 75 hp güç üretmekte. Bu yüzden aynı zamanda Avustralya, Yeni Zellanda, Japonya gibi Avrupa Birliği dışında bulunan sıralı ehliyet sistemine ve Ducati’nin A2 ehliyet yapısına uygun bir motosiklet yapması firma için açıkça bir avantaj olacaktır. Ayrıca test motosikletinin daha küçük ön farı, Ducati Scrambler’ın daha küçük bir versiyonu olduğunu işaret ediyor.


Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi! 3. İçerik Fotoğrafı


Egzozun ise prototipte üretimde kullanılan değil de geçici bir ünite gibi olduğu görülüyor. Aynı zamanda arka masanın daha ince olduğu da göze çarpıyor. Ducati, bu motosiklette yeni başlayanları hedeflediği için mümkün mertebe çok büyük olmayan figürlerle değişikliklere gitmiş. 


Yeni Ducati Scrambler 400 İtalya’da Görüntülendi! 4. İçerik Fotoğrafı

 

Eğer Ducati, 250cc/300cc gibi A1 ehliyet tasarısına uyan bir motosiklet geliştirirse, asıl bunu görmek oldukça ilginç olacağa benziyor…

 

Henüz bu motosikletle ilgili güvenilir bir söylenti olmasa da, son zamanlarda bu alanda görülen bir boşlukta özellikle böyle bir hareketle Ducati’nin bu projeyi değerlendirdiğini hayal etmek hiçte zor değil aslında…

 

Ayrıca yukarıda linkini paylaştığımız haberde belirttiğimiz üzere Ducati’nin, Scrambler için hazırlayıp paylaştığı pazarlama kampanyasında çizgi romana benzer şekilde tek tek ortaya çıkan karikatürlerde Bart ve Betty’nin maceraları devam ediyor. Takip etmek isteyen okuyucularımız, Scrambler Ducati Facebook ve Instagram sayfalarında çizgi romanın detaylarını bulabilirler.

YORUMLAR