Yeni Hesketh 24 Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor.

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Yeni Hesketh 24 Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor.

Britanyalı motosiklet üreticisi Hesketh'in yeni canavarı, önümüzdeki yıl yollarda olacak.

1980 yılında kurulan Hesketh Motorcyles'ın yeni üyesi Hesketh 24, bu özel markanın yeni dönemdeki temsilcisi olacak. Adından da anlaşılacağı gibi yalnızca 24 adet üretilecek olan bu motosiklet 1950 cc hacminde, 56 derecelik 120 beygir güç üreten bir V-Twin motora sahip.

 

Markanın yeni modelle ilgili yaptığı açıklmada: “Hesketh 24'ün tasarımında Hesketh'in Formula 1'deki araçlarının görünüşünden ilham alındı. Her ne kadar eski yarış arabalarının rengi olan beyaz mavi ve kırmızı renklere bürünmüş olsada, bu görüntünün altında son derece modern bir makine bulunuyor. 1950 cc V-Twin'in yanı sıra Öhlins süspansiyonlar, Beringer frenler ve BST karbon fiber jantlar gibi en üst kalite parçalar kullanılmış.

 

Markanın şu anki sahibi Paul Sleeman ise: “Motosiklet tasarımı aracın kalbi olan kaslı V-Twin etrafında şekillendirildi. Hesketh'in orijinal duruşunu korumak için ön far ve depo tasarımında markanın çzigilerine sadık kalındı.”

 

Farklı tasarımını James Hunt'ın 1973'te GP kazananı aracından alan motosiklet aynı zamanda bu farkını yalnızca tasarımıyla da sınırlandırmıyor. Alışılmışın dışında olarak Hesketh 24'ün bir yarış motoru için fazla gibi görünse de 1950 cc'lik bir canavarı doyurmak için az bile kalabilecek 22.7 litrelik yakıt deposu motorun altında bulunuyor. Motorun üzerinde yer alan depo ise hava girişi için kullanılmış.

 

Şubat 2014'te satışa çıkarılacak olan bu 24 motosikletin çift seleli versiyonu görmek ise bu ilk parti Hesketh 24'lerin satışından sonra mümkün olacak.

 

YORUMLAR