in

Yeni Honda CBR 600RR Tanıtıldı

 Geçtiğimiz aylarda Japon firmanın 600’lük yenileyeceği ve CBR600RR-R olarak pazara süreceği konuşuluyorduHonda 600’lük yarış sersini sonunda güncelledi. 121 beygir güce yükselen yeni CBR 600RR Japonya’da 1.660.000 Yen (114.000 Türk Lirası) olarak satışa sunuldu. 

Honda CBR 600RR Kanatlandı

 Son yıllarda performans motosikletlerinde görmeye alıştığımız kanatçıklar 600RR’a da gelmiş. Bütün far ve sinyaller LED. Ön farlar 1000RR’ı andıracak şekilde incelerek Ram-air girişinin yanına konumlandırılarak 600RR’a sert bir ifade verilmiş. 

 Gövdeye baktığımızda yapısal olarak büyük bir değişiklik görmesek de kullanılan malzemeler inceltilerek ağırlıktan tasarruf edilmiş ve denge üzerinde çalışılmış. Yapılan değişiklikler sonrası Honda’nın orta sınıf sporcusu 194 Kiloya gerilemiş. Ön tarafta ise ters şekilde yerleştirilen Shova amortisörler görülüyor. 

 Deponun ön tarafı Honda’nın üst segment yarışçısı 1000RR-R gibi 10mm aşağı indirilmiş. Bu sayede pist kullanımında sürücü çenesini daha aşağı konumlandırarak daha aerodinamik bir pozisyonda durabiliyor. 82 cm’lik sele yüksekliğine sahip CBR 600RR’ın sürüş pozisyonu ise hem sokakta hem de pistte kullanılacak şekilde ayarlanmış. 

Oturuş pozisyonu hem pistte hem de yolda kullanım için ayarlanmış
Deponun aşağıda olması düzlüklerde avantaj sağlıyor

 Elektronik olarak da yenilik alan CBR 600RR tork ve teker kontrolü, viraj ABS’si ile beraber geliyor. Buna ek olarak yukarı aşağı çalışan quickshifter opsiyon olarak sunulmuş. Yeni CBR 600RR 5 farklı sürüş modu ile birlikte geliyor. Honda herkesin motosikletten maksimum performansı alabilmesi için oldukça uğraşmış. Geliştirilen  sistemler sayesinde 600RR ivmeyi ve iki tekerleğin hızını sürekli olarak takip ediyor. Viraj dönerken motorun yatma açısını da denkleme katarak ne zaman ne kadar ABS kullanması gerektiğini hesaplayabiliyor. Bu sayede sürücünün virajı en hızlı ve en güvenli şekilde dönmesi sağlanıyor. 

Previous
Next

LED ekranın sokak, yarış ve mekanik olarak 3 farklı modu bulunuyor

Türkiye’ye Gelecek Mi?

 Bu sorunun cevabını vermek zor olsa da ihtimaller düşük gözüküyor. Avrupa’da uygulanan Euro emisyon standartlarına uymayan 600RR sadece Japonya için açıklandı. Satışa 25 Eylülde sunulacak olan Honda CBR 600RR’ın Japonya Fiyatı 1.660.000 Yen (yaklaşık olarak 115.000 lira yapıyor gelecek vergilerden sonraki halini düşünmek istemiyoruz.) 

İlginizi Çekebilir
CB125F 2021 Yılında Daha Verimli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Honda Elektrikli Bir CB125R İçin Patent Aldı

Viñales Quartoraro’nun açıklamalarından memnun

REKLAM