Yeni Lambretta L70 Scooter!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yeni Lambretta L70 Scooter!

Ünlü İtalyan Lambretta markası, yakın zamanda açıklanacak olan Lambretta Scooter L70 ile ismini yenilemeye hazırlanıyor.

Şirketin 70. senesini kutlamak amacıyla, yakın zamanda ortaya çıkacağı hissettirilen Lambretta L70 ya da Vendetta L70’in üzerinde geçmiş senelerde güncellemeler ve çalışmalar yapılmaktaydı. Tanıtım amaçlı tam olarak ne olduğu belli olmayan resimde yeni Lambretta’nın detaylarını net olarak göremesek te klasik Lambretta’nın çizgilerini görebiliyoruz.

 

Yeni Lambretta L70, 24 senedir her bir KTM motosikletin tasarımının arkasındaki ve Husqvarna markasının tekrar doğuşunda çok önemli rol oynayan Avusturyalı menşeili Kiska Tasarım firması tarafından dizayn edilmiş. 

 

Kökeni 1970’lere dayanan firmadan, yeni Lambretta L70 için tamamen modern klasik bir scooter beklendiğini itiraf edelim. Bunu da yakın zamanda daha net ve kendini gösteren fotoğraflarla paylaşacağını umuyoruz.

    

Kiska’nın ortağı ve Tasarım Şefi Sebastien Stassin “Lambretta, değerli bir markadır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi global kültürün bugün de etkisi halen geçerli olan kült bir ikon. Markanın yeniden lanse edilmesi gibi böylesine etkili bir rol oynamanız her zaman mümkün olmaz. Tasarım takımımız bu durumdan hem onur duydu hem de heyecanlandı.” şeklindeki açıklaması ile heyecanlarını dile getirmiş.

 

Markanın güçlü mirasını gururlandırırken, Lambretta tasarım dilini yaymak amacıyla ve markayı kentsel mobilitenin gelecekteki gerçekliklerine taşımak için Kiska firması da firmanın Lambretta Birliği’nin Global Gelişim ve Yatırım Takımı ile oldukça yakın çalışmış.

 

Lambretta L70 hakkında henüz teknik bir bilgi bulunmamasına rağmen otomatik CVT şanzıman ile dört zamanlı 125-150cc tek silindir bir motorla güçlendirilmesi bekleniyor. Lambretta’nın resmi internet sitesinde, Lambretta’nın yeni modellerinin Haziran 2016 ortalarında gün yüzüne çıkacağına dair bir tarih geri sayımı bulunuyor. Lambretta 70 yüzünü gösterdiğinde, güncel bilgiyi sizlerle paylaşıyor olacağız.

YORUMLAR