in

Yeni Super Duke GT Kameralara Yakanlandı!

Yazar: Vaquero

Turuncu ailenin en sportif gezgini yeni yüzüyle casus kameralara küçük bir gülücük attı.

Önce tüm gereksiz ağırlıklardan kurtulup yağ yaktıktan sonra steroid basılıp saf patlayıcı güç ile daha da şişirilen Super Duke’tan “Aslında bunun üzerine iki eyer atsak uzun yolda da koşulur bu aygırla” felsefesiyle doğan 1290 Super Duke’un yeni hali casus kameralara yakalandı.

Geçen yıl Mattighofen Avusturya’da KTM fabrikasının önünde beklerken kaskının arkasındaki gülümsemeyi ölü sineklerle kaplanmış kirli vizörün bile saklayamadığı tontiş amca Duke 690’ı ile yanıma gelip benle muhabbete katıldığında bana tüm içtenliğiyle galaksi üzerindeki en muhteşem motosikletin 1290 Super Duke GT olduğunu iddia etmişti. Elbette burada objektif bir yaklaşımdan çok çoşkun bir hayranlık olduğu aşikâr ancak; “Ey Tontiş Amca, sana hak vermemek de olmaz…”

1290 Super Duke GT gerçekten de modern motosiklet teknolojisinin geldiği son noktayı sürücülere tüm heyecanıyla ve adrenaliniyle en üst seviyede yaşatma imkanı sunan bir motosiklet. Galaksideki en muhteşem motosiklet olup olmadığı tartışılır elbette ancak kesinlikle en çılgınlarından. 

Yeni Super Duke GT Kameralara Yakanlandı! 1. İçerik Fotoğrafı

Şimdilik elimizde olan bu resimlerden yeni motosikletin eskisinden çok farklı olacağını söylemek mümkün gözükmüyor. Göze çarpan ilk farklılıksa yenilenen ve daha da agresif bir yapıya sahip olan kafa tasarımı ve yüksek ön cam oluyor. Teknik anlamda bir farklılık olacağını ise açıkcası beklemiyoruz, halihazırda 173 beygir olan uzay mekiğini aratmayan elektronik sistemlere sahip bir yolculuk makinesinin (?)  teknik anlamda daha da geliştirmesini talep eden sürücülerin hala var olduğu konusunda da şüpheliyiz.

Ancak kesin olan bir şey var; önce H2R ile pistte, ardından H2 SX ile de yolda, önceleri tatlı tatlı, kendine yeten de artan motosiklet dünyasında kuralların değişmesi ve ortamın gerginleşmesiyle yüksek performansa ve daha sofistike özelliklere olan talep ve bunun çerçevesinde oluşan rekabet giderek artıyor.

Bakalım turuncular yeni 1290 Super Duke GT ile sahneye çıktıklarında arenaya nasıl bir heyecan katacaklar…

Yeni Super Duke GT Kameralara Yakanlandı! 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Honda’dan Orta Hacimli Africa Twin Kokuları Geliyor.

Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model

REKLAM