in

Yeni Triumph Tiger Explorer Görüntülendi!

Yazar: Ahmet TEZCAN

İngiltere’nin en çok satan motosikleti Triumph Tiger Explorer’ın muhtemelen firmanın 2017 serisinde yer alacak olan yeni modeli kameralara yakalandı. İşte detaylar…

Tiger Explorer, firmanın serisindeki en pahalı modellerinden biri olmasına rağmen İngiltere’nin en çok satan motosikleti. Fotoğrafa bakıldığında da Tiger Explorer’ın yakında detaylı bir şekilde güncelleneceğini görülüyor.

Motosikletin ana bileşenleri olan motor ve grenaj değişmeden kalırken diğer parçalar tamamen revize edilmiş; bunlara yeni süspansiyon, yeni frenler ve tamamen yenilenmiş elektronik paketi dahil.

Explorer sahiplerine gönderilen bir anketin detaylarını Haziran ayında duyurulmuştu. Bu anket yeni model için muhtemel güncellemeleri konu alıyordu ki yeni Tiger Explorer bu değişikliklerden en azından bazılarına sahip.

Yeni Triumph Tiger Explorer Görüntülendi! 1. İçerik Fotoğrafı

Süspansiyondan başlayarak yeni çatal, KTM 1290 Super Adventure’ın çatalının aynısı gibi gözüküyor. KTM’de yüzey değişiklerine, frenaja ve hızlanmaya göre tepki veren çoklu sürüş modlarına bağlı yarı aktif süspansiyon bulunmakta. Tiger Explorer’a eklenen çatal da aynı şekilde olacak gibi gözüküyor.

Çatalın altında, Tiger Explorer’ın mevcut Nissins’inin yerine Brembo radyal fren kaliperleri mevcut. Fren güncellemesine muhtemelen KTM’de ve 2016 BMW R1200GS’te de bulunan viraj ABS’si de dahil olacak.

Elektronik ekran, revize edilmiş yan panellerin ve burnun da dahil olduğu tasarım güncellemesinin bir diğer parçasını oluşturuyor. Haziran ayında yapılan ankette sürücülere daha büyük bir yakıt tankı isteyip istemedikleri sorulmuştu fakat görünüşe göre eski tank, yeni modelde de kullanılmış.

Mevcut Tiger Explorer’ın firmanın websitesinde 2016 model olarak yer alıyor olması, prototipin ne kadar tamamlanmış olduğu göz önüne alındığında şaşırtıcı gözüküyor. Hal böyle iken yeni model 2017 serisinde yer alabilir.

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2016 Model Indian’lar Görücüye Çıktı

Yeni Harley-Davidson Street 750’nin Fiyatı Belli Oldu!

REKLAM