Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor!

Yeni Model Yazar: Moe

Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor!

Tahminlerimiz doğru çıktı! Yenilenen 2015 model Yamaha R1, 3 Kasım'da EICMA fuarında görücüye çıkıyor.

Japon firma Yamaha, hatırlanacağı üzere bir spor motosikleti ile ilgili teaser videosunu birkaç hafta önce paylaşmıştı. Ve bunun yeni R1 olma ihtimalinin ise yüksek olduğunu belirtmiştik, bakınız: Yamaha'dan Teaser Video: Yoksa Yeni Yamaha R1 mi?

 

Yamaha 16 Ekim'de yayınladığı video ile bu tahminimizi doğruladı ve bu yepyeni R1'in EICMA'da görücüye çıkacağı kesinleşti. İşte o video:

 

 

Videolarda motosikleti net bir şekilde göremesek de, yeni LED farlarının bir kısmını, 262km/saat'lik hızını; çekiş kontrol, denge kontrol, kalkış kontrol ve "LIF(?)" işaretlerini gösteren ilginç gösterge panelini ve yine daha önce tahmin ettiğimiz gibi 9 kez Dünya Şampiyonu olmuş olan Valentino Rossi'nin motosikletin test pilotluğunu yaptığını görebiliyoruz, bakınız: Yeni R1'in Test Pilotu Valentino Rossi mi Olacak? .

 

Yeni Yamaha R1 3 Kasım'da Görücüye Çıkıyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Eski modelden farklı olarak yeni egzoz sele altında değil, motosikletin alt kısmında konumlandırılmış gibi görünüyor. Neyse ki yeni R1'i detaylı görebilmemiz için çok fazla beklememiz gerekmeyecek, çünkü 3 Kasım'da sis perdesi aralanıyor!

 

YORUMLAR