Yola Hazır Bir Custom Ducati GT 1000!

Custom Yazar: Özlem Köseoğlu

Yola Hazır Bir Custom Ducati GT 1000!

Siz olsanız yakışıklı Ducati GT 1000’de ne tür geliştirmeler yapardınız? Portekizli Maria Motosiklet'in bu konuda çözümleri var, bakalım neler…

Klasik Cafe Racer’ın uyanışı olarak adlandırılan Ducati GT 1000, 2007 ile 2010 arasında üretilmişti. Ne yazık ki satışlar umulduğu kadar yüksek olmamıştı ve Ducati’nin üretiminden düşürülmüştü. Aslında model gerçekten ilgi çekiciydi ve bu yüzden “Sıra dışı sürücüler için sıra dışı motosikletler” sloganıyla yoluna devam eden Portekizli Maria Motosiklet firması, 70’ler tarzında klasik bir spor motosiklet yapmak için dikkatini bu göz alıcı İtalyan motosiklete çevirmişti.

Yola Hazır Bir Custom Ducati GT 1000! 1. İçerik Fotoğrafı


Asıl fikir, GT 1000’i performansı ile uyuşacak bir görünüme kavuşturmak ve dikkatlice seçilmiş birkaç teknik güncelleme ilave etmekti. Bunun için Amerika’dan bir arka kuyruk ve grenaj tedarik edilmiş. Daha sonra depo ve grenaj bağlantısı da dahil GT 1000 Paul Smart parçaları ile biraz ince ayar yapılarak, her şey bir araya getirilerek toparlanmış ve el yapımı bir koltukla tamamlanmış.

GT 1000’in aynaları ve ışıklandırmaları bilerek çıkarılmış. Maria Motosiklet Şirketinin Kurucusu ve Tasarım Direktörü Luis Correia “Yetkililerle yaşanacak problemleri en aza indirgemek için grenaja küçük bir sis lambası monte ettik, motosikletin görünüşü ile pek uyuşmadı, hatta daha da agresif bir görünüme kavuştu. Motoruna bir müdahalede bulunulmadı ve buna rağmen motosiklet oldukça hızlı. Ayrıca ön taraftaki performans için, Termignoni egzoz sistemi eklendi ve sürüş pozisyonuna odaklanarak performansla uyumlu olması bakımından amortisörleri ayarlandı. Ön kısımda sürücünün ağırlığı ve tercihlerine göre de bir ayarlama yapılarak arkaya yeni bir Bitubo amortisör düzenlendi. Yapılanlar tümüyle GT 1000’e uygun bir görünüm kazandırmak için yapılmıştı. Esas amacımız, çekici ve stil sahibi bir racing tasarımı yapmak, sponsor etiketleri ve racing çizgileri ile yeni bir konsept yaratmaktı.” şeklinde amaçlarını açıkladı.


Yola Hazır Bir Custom Ducati GT 1000! 2. İçerik FotoğrafıÜzerinde kafa yorulan 20 den fazla tasarım çalışması sonucunda, GT 1000’i geliştiren ekip, siyah, beyaz, kırmızı ve mavi olan tasarımında karar kılmış ve motosiklete ‘Bloody Fang’ yani “Kanlı Pençe” ismi verilmiş.

 

          Proje detayları:

  • Amerika’dan temin edilmiş arka kuyruk kiti
  • GT1000 Paul Smart aksamları; depo ve grenaj bağlantısı
  • GT ön çamurluk
  • Yan plastik kenarlar GT
  • LSL elcikler
  • Grenaja montajlanmış küçük sis farları
  • Termignoni egzoz sistemi
  • Arka amortisör Bitubo
  • Boya

 

Bir dahaki yola çıkışında, tüm gözlerin ona çevrileceğini ve dikkatleri üstüne çekeceğini tahmin ediyoruz…

YORUMLAR