in

YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna

Yazar: Erkin Yeşil

YoldanÇık ekibi olarak kasım ayının son haftası Husqvarna’nın 2017 enduro modellerinin tanıtıldığı basın lansmanına katıldık. Yeni modelleri incelemenin yanı sıra, test etme imkanı da bulduk.

Husqvarna’nın basın lansmanı markanın ruhuna yakışır bir şekilde ormanda offroad parkurunda düzenlendi. İstanbul Ayazağa’da motosiklet basınının ve sosyal medyayı aktif kullananların oluşturduğu kalabalık bir ekip motosikletleri test etme ve Spormoto genel müdürü Selçuk Bektaş’tan bilgi alma imkanı elde etti. Biz de Selçuk Bektaş ile hem Husquvarna modelleri hem de markanın geleceği ile ilgili merak ettiğimiz soruları sorduk:

 

 

YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 1. İçerik Fotoğrafı

 

2017 yılında Husqvarna ve KTM modellerindeki yenilikler neler?
S.B.: 2017 yılı bizim için çok heyecanlı geçecek. Çünkü hem KTM hem de 2016’nın ikinci yarısında bünyemize kattığımız Husqvarna markasının özellikle enduro serisinde bir çok yenilikler var. Husqvarna 2017 yılında modellerinin %90 ını yani neredeyse tamamını yeniledi.
Tüm seride motosikletler hafifledi, daha güçlendi ve şasi itibariyle yeni bir takım uygulamalara geçildiği için kullanımı da daha rahat hale geldi.

 

 

YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 2. İçerik Fotoğrafı

 

Husqvarna markasının motosiklete genel bakış açısı ve hedefi nedir?

S.B.: Husqvarna 1903 yılından beri motosiklet üreten çok eski bir marka zaten. Yeni Husqvarna’nın hedefi bu 113 yıllık birikime sahip markayı aynı zamanda yüksek teknoloji, tasarımlar ve çalışmalarla günümüzün öncü lider markası haline getirmek. Bunu da zaten tasarımların çoğunda hemen algılayabiliyoruz.

YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 3. İçerik Fotoğrafı
Enduro serisinden yeni çıkacak cadde serisine kadar bu mantığı görüyoruz. Bunun yanında da insanın gözünü yormayan ama aynı zamanda da gereksiz teferratlara kaçmayan pozitif anlamda basit tarasımıyla ön plana çıkan bir marka olmak yolunda ilerlemekte. Bu da tabi ki fonksiyonun önüne çıkmayan ama fonksiyonla birlikte hareket eden formu getirmekte.
YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 4. İçerik Fotoğrafı
Bu da hem hafiflik hem de olası kaza ya da düşürme gibi bozulabilecek, kırılabilecek kompanentlerin minimuma indirgenmesi anlamına geliyor.

 

YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 5. İçerik Fotoğrafı

 

 

Husqvarna modellerinin renginde bir değişiklik var mı?

S.B.: Husqvarna’nın renkleriyle de İsveç köklerini hemen algılayabiliyoruz. Sarı, laciverte kaçan koyu mavi ve beyaz renklerin hemen hemen tüm modellerde yine ön plana çıktığını görmekteyiz. Bütün ve özellikler ve yeni enduro serisi eminim araziye çıkmayaı sevenlerin çok ilgisini çekecek. 2017 nin de Husqvarna için gelişen bayi ağı sayesinde daha güzel geçeceğini umuyorum.
YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 6. İçerik Fotoğrafı
Husqvarna’nın hedefi Avrupa’nın ikinci en büyük spor motosikleti markası olmak. Birinci zaten KTM oldu geçen sene itibariyle. Hobi, sportif yani zevk amaçlı kullanılan bu modellerde KTM ailesinin bir parçası olan Husqvarna’nın da hedefi önümüzdeki üç sene zarfında bu kategoride Avrupa’nın 2 numaralı üreticisi olmak.
YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 7. İçerik Fotoğrafı
Bunu da gerçekleştirmek için müjdesini şimdiden vereyim çok çekici bir çok yeni model önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülecek. Husqvarna yalnızca offroadda değil aynı zamanda caddenin de en önemli markalardan biri haline gelecek.
YoldanÇık Ekibi İle 2017 Husqvarna 8. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motosiklette Yeni Dönem

İtalyan Polini’nin Fabrikasıa Sızdık!

REKLAM