Zero’lar Göreve Hazır.

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Zero’lar Göreve Hazır.

Elektrikli motosiklet denince akla gelen markaların başında olan Zero Motorcycles askeri ve kamu hizmeti alanlarında 2015 modelleriyle görev almaya hazır.

Motosiklet dünyasındaki son trend elbette otomotiv sektöründe de benzerlik gösterdiği gibi elektrikli motosikletler. Yakından tanıdığımız çoğu motosiklet firması şimdiden elektrikli modellerini üretmeye başladı bile. Bu konudaki öncü markalardan biri olan Zero Motorcycles özellikle güvenlik güçlerinin devriyelerde kullanmaları birbirinden farklı elektrikli modelleri satışa hazırladı. Markanın ürün gamında yer alan ve tamamı elektrikli Zero S, Zero FX ve Zero DS bu amaç doğrultusunda hazırlanarak siparişe hazır hale getirildi. Zero aynı zamanda MMX adında yalnızca askeri alanda kullanılabilen bir modeli de 2015 yılı için listesine ekledi.


Zero’lar Göreve Hazır. 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yakıt sarfiyatı gibi bir giderin söz konusu olmaması ve elektrik motorunun sessiz çalışması sebebiyle tam da askeri ve devriye kullanımı için uygun olan bu motosikletler bir polis memurunun görev başındayken ihtiyacı olabilecek her şeye sahip. Yan ve arka çanta seti ise gerekli malzemelerin taşınmasını kolaylaştırıyor. Tüm modellerde Bosch ABS ve ayarlanabilir ön-arka Showa süspansiyonlar bulunuyor. Zero SP ve arazi sürüşü için daha uygun olan Zero DSP’nin bataryaları şehirde 280 km ile %10 daha uzun menzil sunuyor.

 

Motosikletlerin ayrıca egzoz salınımı yapmamasından ötürü görev başındaki Zero’lar iç mekanlar, konserler, spor müsabakaları gibi alanlarda da devriye sürüşüne çıkma imkanını sağlıyor. Bu tür araçları polislerin de kullanması aynı zamanda elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için büyük bir tanıtım özelliği de taşımakta. Zero Motorcycles küresel satış müdürü John Lloyd: “Tüm dünyada otuzdan fazla kanun organı gündelik devriye aracı olarak Zero motosikletleri kullanıyor. Düşük tamir ve işletme masrafı hem para hem de zamandan tasarruf ettiriken %100 elektrikli platform etkin bir taktiksel avantaj da sağlıyor.” diyor.


Zero’lar Göreve Hazır. 2. İçerik Fotoğrafı
Zero’lar Göreve Hazır. 3. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR