ZX-6R Ninja'ya 30. Yıl Jesti

Yeni Model Yazar: Batuhan EMREM

ZX-6R Ninja'ya 30. Yıl Jesti

Kawasaki, Ninja modelinin 30. yılını kutlamaya ortanca modeli ZX-6R ile başlıyor.

GPZ900R, piyasaya çıktığı 1984 yılında, dönemi için öylesine etkileyici bir motosikletti ki motosiklet dünyası onu tanımlamak için arka arkaya kodlanmış bir dizi rakam ve harf yerine aracın karakteristiğini ve kökenini dah iyi sembolize eden “Ninja” ismini uygun gördü. O günden beri de spor motosiklet dünyasında Ninja ismi markalaşarak neredeyse Kawasaki'nin soyadı haline geldi. Yeşiller bu ikonik modellerinin 30. yılı için ilk olarak özel seri ZX-6R'lerini tanıttılar.

 

ZX-6R Ninja'ya 30. Yıl Jesti 1. İçerik Fotoğrafı

 

Supersport sınıfının en başarılı modellerinden olan ZX-6R Ninja'nın 2015 yılı için üretilen bu özel versiyonu üzerinde bulunan Kawasaki yeşili-beyaz renkleri ve jantlarında bulunan yeşil şeritlerle kendisini belli ediyor. Ninjanın elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan “30. yıl” yazısı motosikletin özelliğini tescillerken yeşil amortisör ve gidon üzerinde yer alan yeşil süspansiyon kafaları gibi diğer küçük ama etkileyici detaylar fark yaratıyor.

 

KTRC (Kawasaki Traction Control), Showa Big Piston ön çatallar, Nissin monobloc radyal fren kaliperleri gibi donanımlarla sınıfındaki en iddialı modellerden biri olan Ninja ZX-6R görünüşü ile olduğu kadar performansı ile de etkileyici. Yine de Kawasaki bu özel versiyon ZX-6R için motor performansını veya sürüş dinamiklerini geliştirmek için herhangi bir modifikasyonda bulunma gereği duymamış. Elbette 30. yıl anısına üretilen yeşil Ninjaların yanı sıra standart ZX-6R'ler de Kawasaki galerilerinde savaşmaya hazır bekleyecekler ancak bu motosikletlerin yalnızca siyah rengi satışa sunulacak.  


ZX-6R Ninja'ya 30. Yıl Jesti 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR