2016 Kawasaki Ninja 300 Rekabeti Yine Geride Bırakıyor!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2016 Kawasaki Ninja 300 Rekabeti Yine Geride Bırakıyor!

Sınıfının en güçlüsü diye adlandırılabilen, göz alıcı 2016 Kawasaki Ninja 300 ABS, tutkunları için stilini korumaya ve son derecede kolay bir sürüş karakteri sunmaya devam ediyor.

Peki, Ninja 300’ü sınıfının en etkileyici motosikleti yapan nedir? Gelin hem 2016’da çıkması beklenen renklerine (Türkiye’de çıkıp çıkmayacağı ilerleyen aylarda belli olacak) hem de kısaca özelliklerine göz atalım.

 

En çok satılan motosikletlerden birisi olarak göze çarpan Kawasaki Ninja 300 ABS, yeniden düzenlenmiş gösterge panelindeki aydınlatmaları ve yepyeni renkleri ile 2016’daki yerini alacak. Analog devir göstergesinde aydınlatmadaki değişen renk özelliği, motosikletin şık tasarımına katkıda bulunuyor. Aynı zamanda bu yenilik, motosiklete daha canlı bir tasarım sunarak gece okunabilirliği arttırmaya yardımcı oluyor.2016 Kawasaki Ninja 300 Rekabeti Yine Geride Bırakıyor! 1. İçerik Fotoğrafı


 

2016 Kawasaki Ninja 300’ün yeni renklerine baktığımızda ise kırmızı, beyaz ve siyah çizgilerle kombine edilmiş Metalik Düz Gri (ABS) ile Kırmızı (ABS) yı görmekteyiz. Kawasaki’den aldığımız habere göre ise bu renklerin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusu ilerleyen aylarda belli olacak.2016 Kawasaki Ninja 300 Rekabeti Yine Geride Bırakıyor! 2. İçerik Fotoğrafı


 

“Hız bir Tutkudur” sloganıyla anılan Kawasaki Ninja 300, geçen senenin en çok satan listesinde bulunuyordu, fakat bu üstünlüğü 2015 senesinin ilk yarısında % 24 kadarlık bir miktarda düşüş göstermişti. Çıkması beklenen bu yeni renkler, satışların artmasına katkıda bulunacağı düşünülse de bu düşüşün motosikletin kalitesi ile ilgili değil de daha çok Kawasaki’nin başlangıç seviyesi sayılan Z300, Vulcan S Cruiser ve Z250SL’i de içeren modellerini piyasaya sürmesinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Aynı zamanda bu düşüşün Yamaha’nın son sürprizlerinden olan çift silindirli ve 250 cc motor gücündeki R25’i çıkartmasıyla da oldukça ilgili olduğu düşünülüyor.

 

Her şey bir yana, ABS ve vites küçültüldüğünde arka lastiğin kilitlenmesini engelleyen kaydırmalı debriyajı ile güvenlik, stil ve performansı bir arada harmanlayan Ninja 300’ün satışlarının her zamanki gibi iyi gideceğine hiç şüphe yok. Aynı zamanda geniş grenajları, yüksek ayarlı gidonu ve ısının sürücüye gelmesini engelleyen radyatör fanı ile sürmesi oldukça rahat bir motosiklet. Çok fonskiyonlu LCD ekran; hız göstergesi, saat, yakıt göstergesi, çift trip metre, kilometre sayacı, (eco) Ekonomik sürüş göstergesini içermektedir. Eco ibaresi, sürücüye, uygun yakıt tüketimini belirtmek için LCD ekranda belirmektedir.

 

296cm3 çift silindir, güçlü frenleme sistemi, 140/70-17 lik geniş arka lastik, çift ön far, dengeli bir duruş sağlayan Uni-Track arka süspansiyon ile Kawasaki stilini yansıtan spor tarzı ile Ninja 300, rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almayı fazlasıyla hak eden alımlı bir motosiklet.

Ninja 300, tutkunlarının vazgeçemediği agresif Kawasaki tarzı, spor havası ve üstün performansı ile sınıfının lideri olmaya her zaman aday ve aday olmaya devam edecek.

Bakalım 2016 senesi, Kawasaki Ninja 300 ve tutkunları için neler getirecek?

YORUMLAR