29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, İzmir’de günün anlam ve önemine yakışır renkli kortejle motosiklet camiasında da coşkuyla kutlandı.

MKSF (Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu)’nun yurt çapında eş zamanlı olarak düzenlediği etkinliği, İzmir de MKB (Motosiklet Kulüpler Birliği) destekledi. Organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Korteji, göz kamaştıran kocaman bir kalabalıkla Gündoğdu Meydanı’nda başladı. İzmir’de aktif olan tüm kulüplerin kortej katılımcıları bayraklarla donatılmış 1000’e yakın motosikletleriyle İzmir sokaklarında halkın da yoğun ilgisi eşliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Korteji’ni gerçekleştirdiler.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!  1. İçerik Fotoğrafı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!  2. İçerik Fotoğrafı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!  3. İçerik Fotoğrafı

 

MKSF ve MKB Kurucu Yöneticilerinden Ersal Oğuzalp Karatay, İzmir’de gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Korteji ile ilgili şunları söyledi: “Yıllardır Motosiklet kardeşliği ve birliği ile ilgili gayretlerimizin sonucunun çok güzel bir görüntüsünü yaşamak benim için çok harika oldu. Cumhuriyet Bayramı böyle olur."


Kortej sonu İzmir Cumhuriyet Meydanında şehitlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti için Saygı duruşundan sonra büyük bir coşku içinde İstiklal Marşımız söylendi. Sonrasında devam eden kutlamalara katılım sağlandı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!  4. İçerik Fotoğrafı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji: İzmir!  5. İçerik Fotoğrafı

 

İzmir’in her bir köşesinde kutlamalar ve kortejler sürerken, (bizzat bulunabildiğim) MKB üyesi Çeşme Motosiklet Kulübü’nün Çeşme Meydanı’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılımı da oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Kulüp Başkanı Şeref Karaoğlu; “Bu günkü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde kortejimize katılan, katılamayan tüm motosiklet tutkunlarımıza ve yoğun ilgi ve desteğini bizden esirgemeyen, bizi bağrına basan tüm halkımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.” dedi.

 

Tüm dilekler, bir sonraki sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Korteji’nde buluşmak üzerineydi…

YORUMLAR