Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!

Sektörel Yazar: Efe Kutlu

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!

Ünlü Hollywood yıldızı Keanu Reeves ve Gard Hollinger tarafından kurulan Arch Motorcycles, dağıtım ağı konusunda Suter Industries ile işbirliğine gidiyor.

Her iki şirketin yaptığı anlaşma ile karşılıklı bir dağıtım ağı kurulmuş olacak. 2012 senesinde temelleri atılmış olan Arch Motorcycles’ın amacı, üstün performanslı Amerikan Cruiser bir motosiklet yaratmaktı. Bu hayal, yaratıcıları tarafından KRGT-1 modelin ortaya çıkmasıyla gerçekleşmiş oldu.

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!  1. İçerik Fotoğrafı

Ünlü Hollywood yıldızı Keanu Reeves ve tasarımcı Gard Hollinger ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportaja "Arch Motorcycles ve KRGT-1'in Hikayesini Keanu Reeves ve Gard Hollinger'dan Dinleyelim"  linkinden ulaşabilirsiniz.

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!  2. İçerik Fotoğrafı

Konumuza geri dönecek olursak, İsviçre menşeli Suter Industries Firması’na baktığımızda 1996 senesinde Eskil Suter tarafından kurulduğunu görüyoruz. Üst düzey yarış odaklı modeller üreten Suter motosikletleri, 2010, 2011 ve 2012 senelerinde üç sene üst üste Moto2 Dünya Şampiyonluğu podyumunda yer almıştı. Hatta sonuncusu yani 2012 senesinde Suter, Marc Marquez ile Moto2 Dünya Şampiyonluğu unvanını kazanmıştı. Ayrıca sadece 99 adet üretilen, 13,000 beygirde 195 beygir güce ulaşabilen, firmanın pist odaklı Suter MMX500 modeli de oldukça ses getirmişti. 

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!  3. İçerik Fotoğrafı

Bu iki başarılı firma şimdi, ortak bir noktada işbirliği içerisine girme kararı aldılar. Yaptıkları heyecan verici işlerde olduğu gibi yine merak uyandıran ve heyecanlı bir birlikteliğe imza atılıyor. Suter Firması’nın Arch’yi özel Kuzey Amerika ithalatçısı ve distribütörü olarak atamasıyla bu ortaklık, Amerikalı sürücülere, pist odaklı yüksek performanslı pist odaklı Suter modellere ulaşma şansını verecek. 

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!  4. İçerik Fotoğrafı

Diğer taraftan Arch Motorcycles, Suter Industries’i Avrupalı ithalatçısı ve distribütörü olarak belirlemiş olmasıyla Avrupalı motosiklet sürücüleri, Arch tarafından üretilmiş performans odaklı Cruiser modellere kavuşma fırsatına sahip olabilecekler. 

Suter Industries’in CEO’su Maurizio Baumle, “Arch Motorcycle şirketi hevesli bir ortak ve her iki şirketi bir araya getirmekten ötürü gururluyuz. Teknik mükemmellik için aynı vizyonu paylaşmak harika. Bununla birlikte, sürüş için karşılıklı bir tutkumuz var, bu da bu işi mükemmel bir ortaklık haline getiriyor.” açıklamalarını yaptı.

Arch Motorcycles ile Suter Industries Ortaklığı!  5. İçerik Fotoğrafı

Arch Kurucu Ortaklarından Keanu Reeves ise şu açıklamalarda bulundu: “Suter MMX500 ve Moto2 motosikletlerini, buraya yani Kuzey Amerika’ya getirme şansına erişmek, Arch için müthiş bir onur. Diğer taraftan Suter için Avrupa’da bizim Arch’nin temsilcisi olmakta ayrı bir gurur. Arch gibi Suter firması da, muhteiem sürüş deneyiminin kıymetini bilen sürücüler için motosikletler üretiyorlar. Her iki şirkette yaptığı her işte kendini mükemmelliğe adamış durumda. Birlikte geliştireceklerimizin yaratacağı potansiyel konusunda çok heyecanlıyım.”

YORUMLAR