BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!

Çeşitli Yazar: Can Deniz

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!

Stunt ustası Rus Olol Shestyarenko, BMW R nineT Racer üzerinden bir atlayış gerçekleştirerek gözü pek olduğu kadar tehlikeli bir şov gerçekleştirdi.

Bir motosiklet düşünün, pistte gidiyor ve bilmem kaç km hızla giderken üzerinde kasksız bir sürücüsü ile birlikte size doğru geliyor. Siz de tam önünde durmuşsunuz ve motosiklet gelirken ona doğru bakıyorsunuz. Motosiklet geçerken siz istifinizi hiç bozmayıp üzerinden takla atıp hiçbir şey olmamış gibi yere ayaklarınızı bası veriyorsunuz. Bu arada kafanız motosiklet sürücüsünün kafası ile neredeyse değecek gibi oluyor. Yazması ve anlatması kolay gibi görünen bu tehlikeli gösteri, Olol Shestyarenko ve çılgın bir motosiklet sürücüsü tarafından BMW R nineT Racer ile gerçekleştirildi. 

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  1. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  2. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  3. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  4. İçerik Fotoğrafı

Olol Shestyarenko’nun gerilim dolu atlayışına, Rusya’daki Yekaterinburg şehrindeki yarış pisti sahne oldu. Tehlikeli atlayış gerçekleştirilmeden önce hem motosiklet sürücüsü için hem de Olol için doğru zamanlamanın pratiği defalarca yapılmıştı. Her iki tarafta hazır olduğunda, yüzlerdeki gerilim ve beklenti açıkça hissedilebiliyordu. Ardından doğru zamanlama ile cesaretli Olol, motosikletin üzerinden atlayıp motosiklet yoluna devam ederken kendisi de iki ayak üzerine rahatlıkla dikilebiliyordu. 

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  5. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  6. İçerik Fotoğrafı

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  7. İçerik Fotoğrafı

Bu arada başrollerden birisi de sürücünün kullandığı geçmiş ile geleceği birleştiren BMW Motorrad’ın özel retro modellerinden 1,170cc motor kapasitesi ile 7,750 devirde 110 beygir güç üreten BMW R nineT Racer’e ait.

BMW R nineT Racer ile Akıl Almaz Gösteri!  8. İçerik Fotoğrafı

Atlayan kişi ya da sürücü ne kadar profesyonel olursa olsun, atlayışın yapıldığı alan ister son derece güvenlikli isterse trafiğe kapalı alan olsun, çeşitli etmenlerden dolayı gösteri denilebilecek bu atlayışın karşılaşılabilecek sonuçlar düşünüldüğünde oldukça tehlikeli olduğunu söylemeye bile gerek yok sanırız…

Olol Shestyarenko’nun BMW R nineT Racer üzerinden atlayışı:

YORUMLAR