Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa!

Yeni Model Yazar: İlker Genç

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa!

İtalyan yakışıklı Ducati, Dünya Superbike Şampiyonası’na damgasını vuran modelini, 1299 Panigale R Final Edition ile kutluyor.

Güzel, güçlü ve çekici bir motor 1299 Panigale R Final Edition, başarılı bir WSBK pilotu Chaz Davies ve Formula’nın vazgeçilmezi Scuderia Ferrari takımına ait muhteşem Mugello Pisti üçlüsü bir araya gelirse neler olur? Üstüne üstük bir de Chaz Davies, bu güçlü motosikleti pistin hakkını vererek coşkuyla kullanırsa ve hem de kullanırken kameraya yorumlarını katarsa nasıl bir video ortaya çıkabilir?

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 1. İçerik Fotoğrafı

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 2. İçerik Fotoğrafı

2012 senesinde Dünya Superbike Şampiyonası’na adım atan ve 2014’te Ducati ile seneyi 6. Olarak bitiren Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition ile ilk turunda hem konuşup hem de süreceğini söyleyerek turlamaya başlıyor. Dördüncü virajı dönerken motosikletin çok çevik olduğunu ve bir köşeden diğerine hafif bir hareketle rahatça geçebildiğini dile getiriyor. Motosikletin ön tarafının pistte en fazla güvende olmaya ihtiyacı olan kısmı Casanova Savelli'de, Davies bunu fazlasıyla hissettiğini belirtiyor.

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 3. İçerik Fotoğrafı

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 4. İçerik Fotoğrafı

Pistin en harika kısımlarından birisi olan Arrabbiata 1’den yukarıya doğru çıkarken, bir tepe çıkmaya başlarken, 4. Viteste olduğunu belirterek sanki bir tren gibi çektiğini söyleyip “Yığınla tork” diyerek heyecanını özellikle belirtiyor. Başarılı pilot, tepelerden aşağıya inerken ayak dengesinin çok önemli olduğunu ve 1299 Panigale R Final Edition ile dönüşlerde çok güvende hissettiğini özelikle vurguluyor. En son da “Gazı açıp gitmesine izin ver” diyerek gazın çok pürüzsüz ve yumuşak olduğunu da söylüyor. Son olarak “Gaza geri dön” diyerek bir tur daha atacağını sözlerine ekliyor ve video böylece sona eriyor.

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 5. İçerik Fotoğrafı

Chaz Davies, Ducati 1299 Panigale R Final Edition Kullanırsa! 6. İçerik Fotoğrafı

Görünen o ki Chaz Davies, bir turda kendisi için atacak! Ne olsa kendisi WSBK’da Aruba.IT Racing – Ducati Takımı’nda Ducati Panigale R ile bir çok başarıya imza atmaya devam eden yıldız bir isim. 

Mugello Pisti'nde Chaz Davies'in Ducati Panigale R 1299 Final Edition Görüntüleri için: 

YORUMLAR