Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!

Tüm zamanların en iyi yarışçılarından birisi olarak sayılan Mike Hailwood anısına sınırlı sayıda Hailwood Ducati Scrambler…

Hem otomobil hem de motosiklet yarışçısı olarak ismini tarihe yazdıran "Mike The Bike" lakaplı Mike Hailwood’un 1978 senesinde Isle of Man TT zaferinde kullandığı Ducati 900SS’ten ilham alınarak tasarlanan Ducati Scrambler özel versiyonu, dünyada sadece 58 adet olarak sınırlandırılmış. 58 sayısı da Hailwood’un 1958 yılında yani 18 yaşındayken bundan tam 58 sene önce Ducati ile ilk karşılaşmasını simgeliyor.


Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!   1. İçerik Fotoğrafı

1978 IOM TT Ducati 900SS Mike Hailwood 

 

Bu motosiklet, Ducati’nin bir üretim modeli olmayıp Ducati Tayland ile Hailwood ailesinin birlikte ortaya çıkardığı ortak bir çalışma. Mike Hailwood’un 1978’de IOM TT’de zafer kazanan Ducati’si ile hemen hemen aynı dinamik kırmızı, beyaz ve yeşil üniformaya sahip ve özündeki Ducati Scrambler Icon’dan özel parçaları ile yeniden tasarlanmış.


Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!   2. İçerik Fotoğrafı


Mike Hailwood Ducati Scrambler, yeniden tasarlanmış custom bir Ducati Scrambler Icon aslında. Çoğunlukla motosikletin görünüş ve tasarımında değişikliklere gidilirken, 803cc L-twin motor, standart haliyle bırakılmış. 1970’lerin havasına ve görüntüsüne sahip grenajları, özel boyanmış yakıt deposu, Ducati 900SS’in etkisini hissettiren tek sele ünitesi ile Hailwood’un anısına tasarlanmış bir model. Sele ünitesi, bölmeleri ve Retro çizgileri ile tamamlanan sele altı paneli ile birlikte oluşturulmuş. Diğer tasarım değişiklikleri arasında, arka lambanın yanına oturtulmuş ve sele ünitesine entegre edilmiş arka gösterge lambaları bulunuyor.

 

Metal alüminyum aynalar, Scrambler aksesuar kataloğundan ve altın rengi lastikler de gerçekten güzel birer dokunuş olmuş.


Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!   3. İçerik Fotoğrafı


Performansla ilgili birkaç değişiklik, Ohlins arka amortisörlere ilave Termignoni egzoz sitemi ve daha agresif bir his vermek için Hailwood Scrambler özel yapım gidon ve Panigale elcikleri içeriyor. 58 adet Hailwood Scrambler, özel numaralandırılmış selenin arkasındaki alüminyum plaka ile tamamlanıyor.

 

1972 Imola 200 zaferine sahip olan Paul Smart’ın, 2015 senesinde Ducati Tayland’ın sahibi Apichat Leenutaphong ile Mike Hailwood’un eşi Pauline Hailwood’u tanıştırması ve ikilinin custom bir motosiklet yaratması hakkında konuşmaya başlamaları sonucunda gerçekleşmiş.


Ducati Scrambler Mike Hailwood Versiyonu!   4. İçerik Fotoğrafı


Motosiklet hakkında konuşan Hailwood’un eşi Pauline Hailwood “Bu motosikletin sahibi olmakla sadece sınırlı sayıda üretilmiş bir motosiklete sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda da Mike Hailwood efsanesi için yerinde ve unutulmaz bir yatırım yapmış olacaksınız.” açıklamasını yapmış.

YORUMLAR