Kawasaki Z1000 Custom Street

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Kawasaki Z1000 Custom Street

Kawasaki’nin vahşi avcısı Z1000’e LSL yorumu.

Kawasaki Z1000 kadar hırçın görünen ve oldukça tekno çizgilere sahip bir motosikleti daha da agresif hale getirmenin gereği var mı, yok mu , tartışılabilinir. Ancak Alman ekip LSL bunun cevabını çoktan vermiş. Özellikle Kawasaki’ler üzerinde çalışmayı seven LSL bu kez elini bir naked modele atmış. Daha önce W800 modelinde yaptığı başarılı çalışmalarında da gördüğümüz gibi yepyeni bir motosiklet yaratmak yerine ufak değişiklikler yaparak ve aksesuarlar ekleyerek mevcut modeli daha farklı hale getirme yoluna giden ekip Z1000’i hem görünüşte hem de sürüşte daha agresif hale getirmiş.

 

Kawasaki Z1000 Custom Street 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bir bakıma markanın aksesuar kataloğu görevini de üstlenen Z1000 Custom Street üzerine ilk olarak koruma takozları yerleştirilmiş. Yakından bakıldığında kedi gözlerini andıran Z1000’in farları karartılarak motosikletin “korkunçluk” boyutu bir üst seviyeye çıkmış. Yeni bir plakalık, spor tarzda elcik korumalar, farklı renkte bir silindir kapağı, alüminyum zincir koruma, LED ışıklar, yeni bir fren hidroliği haznesi ve yeni aynalar motosiklet üzerinde bulunan aksesuarları oluşturuyor. Tüm bu estetik açıdan önem taşıyan parçaların yanında Z1000 Custom Street aynı zamanda ergonomiyi arttıran ayarlanabilir gidon, ayaklıklar ve manetler gibi özellikleri de barındırıyor. Yeni sele ise eskisinden 10mm daha kalın. 

 

Kawasaki Z1000 Custom Street 2. İçerik Fotoğrafı

 

LSL, Z1000 için görünüme sadelik ve sportiflik katan beyaz ve detaylarda Kawasaki’nin ana rengi olan yeşili kullanmayı tercih etmiş. Z1000’in ikonik çift egozozu ise yerini yine ikili GP tarzında susturucuya bırakmış. Z1000 Custom Street, LSL’nin hem aksesuar çeşitliliği hem de estetik anlayışını gözler önüne seriyor. Z’cilerin dikkatine…

YORUMLAR