in

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış

Yazar: Ahmet TEZCAN

İlgi çekici bir tasarım değil mi?! Bir custom yaratıcısı ve bir Hollywood yıldızının ortaya çıkardığı 2000cc’lik bu makinenin detayları için okumaya devam edin…

Arch Motorcycles firması, Los Angeles County Choprods’ custom yaratıcısı Gard Hollinger ve aktör Keanu Reeves tarafından kuruldu ve ilk motosikletleri KRGT-1 gözler önüne serildi. Bu farklı motosikletlere ulaşmak için firmanın belirlediği 12,000 $’lık kaporayı vermeniz gerekiyor. Motosikletlerin fiyat etiketleri ise 78,000 $. ABD merkezli bu yeni firmanın Türkiye’ye satış yapıp yapmayacağı henüz meçhul.

 

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış 1. İçerik Fotoğrafı

 

KRGT-1’in geliştirilmesi yıllar aldı ve motosikletlerde kullanılan 200’den fazla parçanın tamamı firmanın kendisi tarafından üretildi. Firma 2012 yılında KR isimli bir prototip yayınlamıştı ve görünen o ki geçen 2 yılın ardından prototipte önemli değişikliklere gidilmiş. Üretimine 2013 yılında başlanması planlanan motosikletin nihai sürüş, maşa, ön frenler, egzoz dizaynı ve estetik görünüş gibi özellikleri 2012 prototipinden oldukça farklı görünüyor. Firma, KR’ı minimalist ve şık bir görünüme sahip performanslı bir cruiser haline getirirken oldukça zaman harcamış.

 

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış 2. İçerik Fotoğrafı

 

KRGT-1’in kalbinde, 2032cc’lik T124 Twin-Cam V-Twin bir motor bulunuyor. Bu özel Arch parçası, S&S Cycles ortaklığında üretilmiş. Ayrıca bu iki firma, havayı iki giriş portu var olan ve motosikletin farının hemen üzerinde bulunan mile doğru iten Arch Down Draft hava emme sistemini geliştirmiş. KRGT-1, arka tekerleğinde 121.52 beygirlik güç ve 121.77 tork gücü üretiyor. Ayrıca KRGT-1 altı vitesli bir Baker Drivetrain vites kutusuna sahip.

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış 3. İçerik Fotoğrafı

Makinenin iskeleti ise kütük alüminyumdan tübüler bir dizaynla Arch tarafından üretilmiş. Maşası ise kütük alüminyumdan üretilmiş ve titanyum aks ayarlayıcılarına sahip. Arch, ön kısımda darbe etkilerini azatlması için 43 mm’lik ters Öhlins çatal kullanmış, arka kısımda ise Race Tech süspansiyonlar mevcut. Ayrıca ön kısımda bulunan tek parça dual radyal monteli altı pistonlu ISR diskler frenleme sistemini oluştururken, arka kısımda da 4 pistonlu radyal monteli tek parça disk bulunuyor.

 

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış 4. İçerik Fotoğrafı

 

KRGT-1’in Ultra hafif karbon fiber jantları ise BST ve MotoGadget Motoscope Pro Digital Instrumentation tarafından sağlanmış. Jantların boyutları ön kısım için 19-inç, arka için 18 inç.

 

Arch Motorcycles KRGT-1 İlk Bakış 5. İçerik Fotoğrafı

 

Makinenin kuru ağırlığı Arch tarafından 244 kg olarak belirtilmiş. Yakıt kapasitesi ise 19 litre, tam dolu bir yakıt tankı ile 297 ile 337 km arasında bir mesafe kat etmek mümkün.

 

Keanu Reeves ve Gard Hollinger Arch KRGT-1 Videosu

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

BMW K1600 GTL 2015’e Hazır!

Suzuki GSR750 “Boss”

REKLAM