in

Royal Enfield İngiltere’de Fabrika Açmaya Hazırlanıyor

Yazar: Batuhan Emrem

Motosiklet endüstrisinin en köklü firmalarından biri olan Royal Enfield 2015 yılının sonlarına doğru doğduğu topraklara geri dönmeyi planlıyor.

Modellerindeki tarih kokusuna şaşmamak gerek, dünyanın ilk motosiklet üreticilerinden biri olan Royal Enfield varlığını kesintisiz şekilde bugüne kadar korudu ve özellikle son yıllarda attığı adamlarla büyümeye de devam ediyor. Doğduğu topraklardan 50’li yılların sonlarında Hindistan’a taşınmaya başlayan firma bir süre sonra tamamen Hindistan merkezli bir üretici olma konumuna geldi. Aradan geçen yaklaşık elli yılın ardından Royal Enfield tekrardan ana vatanına dönüş yapmayı planlıyor. 

 

Leicestershire’da açılması beklenen yeni fabrika ile küresel pazarda İngiliz malı motosikletler için olan talebin karşılanması amaçlanıyor. İngiltere’de açılacak bu yeni fabrikanın yanında bir de 2016 yılının ortalarına doğru güney Hindistan, Chennai’de bir başka fabrika kurulması planlanıyor ki bu iki yeni üretim tesisi Royal Enfield’a 52 milyon pound’a mal olacak.

 

Konuyla ilgili olarak marka patronu Siddhartha Lal: “Royal Enfield inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor ev bu yıl 300.000 ünite ile şimdiye kadarki en büyük satış rakamımızı elde ettik. 2015’te ise bunun 450.000 olacağını planlıyoruz. Global orta siklet motosiklet pazarında lider olma amacıyla Royal Enfield iki farklı teknoloji merkezi kuracak. Bunlardan büyük olanı Chennai’de 2016’nın ikinci yarısında tamamlanmış olacakken Leicestershire’daki küçük uydu merkezi ise 2015 yılının sonunda faaliyete geçecek.” açıklamasını yaptı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motoron Yeni Metzeler Racetec RR Lansmanında!

Harley-Davidson’dan Rüya Teklif: Discover More

REKLAM