Suzuki GSR750 SE

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Suzuki GSR750 SE

Caddelerin “eski çocukları”ndan olan Suzuki GSR750, çok ufak değişikliklerle makyajını tazeliyerek yerinde kalmayı kararlılıkla sürdürüyor.

80'li yıllardan 2000'li yılların başlarına kadar ortalığı kasıp kavuran, üstün performanslı ve sağlam motorlarıyla beğeni toplayan, aynı zamanda sağlamlığıyla ün salan bir motosiklet markası olan Suzuki son yıllarda bu yenilikçi tavrını göstermeye pek yanaşmıyor. Diğer markalar elektronik sistemler, beygir güçleri, mühendislik denklemleri içinde boğulurken Suzuki hala kemikleşmiş ürün gamındaki modellerle aynı şekilde yoluna devam etme çabasında. Markanın caddelerdeki en başarılı temsilcisi GSR750 ise kabuk ve hatta motor değiştiren diğer rakiplerine karşın hala eski çizgisini ve tavrını korumaya devam ediyor. Modern naked motosikletlerin “old-school” modeli olarak tanımlanabilecek Suzuki GSR750'nin tıpkı rakipleri Z800, CB 650F, MT-07 gibi yeniden tasarlanmış bir halini beklerken Hamamatsu'lu firmadan GSR750 SE adında yeni bir versiyon haberi geldi.

 

Suzuki GSR750 SE 1. İçerik Fotoğrafı

 

Karşımızdaki motosiklet standart GSR750'den farklı değil, yalnızca üzerinde birkaç kozmetik deişiklik bulunuyor. Suzuki'nin renkleri olan mavi ve beyazın uyumlu birlikteliğine bürünmüş gövdesini altın sarısı ön çatal tamamlıyor. Ön süspansiyonun ayarları ise kırmızı renge boyanmış. Aracın ön tarafında yapılan bir başka değişiklikse mat gri gidon olmuş. Suzuki'nin efsanevi çıplak modeli üzerindeki bir diğer dokunuşu ise kırmızı renkteki arka amortisör. Ancak aracı en farklı kılan ve görüntüsü üzerinde oldukça büyük etki taşıyan son yeniliği ise mavi renkteki zinciri.

 

Suzuki GSR750 SE 2. İçerik Fotoğrafı

 

Görüldüğü gibi Suzuki son yıllardaki felsefesini koruyarak sadeliğin hakim olduğu modelini çok hafif bir makyajla daha da çekici hale getirmeyi başarmış. Belki'de Suzuki bu şekilde modellerini her geçen gün daha agresif, daha sıradışı ve daha yapay hale getirmek isterken biraz biraz ruhundan çalan diğer markalara bir mesaj vermeye çalışıyor. GSR750 SE, huyu suyu her zaman net, şeffaflığı ve sade güzelliği ile insanı etkileyen bir kız gibi, hafif makyajıyla ise daha da güzel hale gelmiş.

 

Suzuki GSR750 SE 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR