Tolga Uprak Üçüncü Kez Şampiyon

Pist Yazar: Motoron

Tolga Uprak Üçüncü Kez Şampiyon

Tolga Uprak, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği 2014 Türkiye Pist Şampiyonası’nda üst üste üçüncü kez şampiyonluğu elde etti. Bu yıl ikinci kez CMS sponsorluğunda yarışan Tolga Uprak, 1000 cc A ve TMFGP 1000’de mutlu sona ulaştı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği TMF Moto GP’de CMS sponsorluğunda yarışan Tolga Uprak, 2012 ve 2013 yıllarının ardından üst üste 3. kez Türkiye Pist Şampiyonluğunu elde etti.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası'nın son ayak yarışına 77 sporcu katıldı. Yarışçıların 20 turluk mücadelesi sonunda, TMF GP600 sınıfında Toprak Razgatlıoğlu birinci olurken, Tolga Uprak ikinci ve Barış Tok da üçüncü sırayı elde etti.

TMFGP 1000 sınıfında ise günün birinciliğini Hakan Kalaycıoğulları elde ederken, Fatih Ahi ikinci ve Altuğ İnan'da üçüncü olarak yarışı tamamladı.

1000A ve TMFGP1000'de AKUT adına yarışan Tolga Uprak şampiyon olurken, 600A ve TMFGP 600'de KNN54 adına yarışan Toprak Razgatlıoğlu şampiyonluğa ulaştı.

Berat Ösen “Bu başarılar, gelecek planlarımız için motivasyon sağlıyor”

Tolga Uprak’ın 2014 yılında da şampiyon olmasıyla ilgili olarak bilgi veren CMS Yönetim Kurulu Başkanı Berat Ösen ‘Geçen sene sponsorluğumuzun ilk yılında şampiyon olmuştuk. Bu yıl da aynı başarıyı tekrarlamış olmamız, bunun bir tesadüf değil, iyi bir işbirliği olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Motorsporlarının farklı branşlarında destekleri olan bir firma olarak henüz daha yeni olduğumuz bu spor alanında da üst üste kazanılan başarılar, geleceğe yönelik planlarımızı yaparken bize farklı bir motivasyon sağlıyor. Ümit ederiz ki özel sektör, TMF organizasyonlarına ve motor sporlarına destek olarak, sporun gelişmesine daha fazla katkıda bulunur.” dedi.

YORUMLAR