Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu!

Adventure motosiklet aksesuar firması Touratech için bir yatırımcı bulundu.

Schultze & Braun Danışmanlık firmasından iflas yöneticisi Dr. Dirk Pehl, Çarşamba günü Touratech ile bir satın alma sözleşmesi imzaladı. Sözleşmenin yürürlüğe 1 Ocak 2018 itibarı ile girmesi bekleniyor. 

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu! 1. İçerik Fotoğrafı

* Devir, 1 Ocak 2018 tarihinde planlanmış olsa da hangi koşullar altında olduğu netlik kazanmış değil. 
* Hemen hemen çalışanların tümü işlerine devam edecek ve lokasyon Niedereschach olarak sürdürülecek. 
* Yatırımcı Happich GmbH, mevcut iş modeline devam etmek istiyor. 
* Aciz (iflas) yöneticisi Dr. Dirk Pehl: “Satın alma, Touratech için çok iyi bir çözüm.”

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu! 2. İçerik Fotoğrafı

Bununla birlikte, sözleşme, halen, satın alma işlemi tamamlanmadan önce yerine getirilmesi gereken bir takım emsal koşullara tabi. Şartların ve satın alma fiyatının ayrıntıları ise gizlilik anlaşması çerçevesinde kabul edildi. Sözleşme, hemen hemen tüm çalışanların ve Niedereschach binalarının devralınmasını öngörüyor.

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu! 3. İçerik Fotoğrafı
EICMA Fuarı - 2015 Touratech Standı

Ağustos ayında iflas başvurusundan bu yana şirkete devam eden ve o zamandan beri yatırımcı arayan Dr. Pehl, “Satın alma, Touratech için çok iyi bir çözüm. İdeal ortağını bulduk. Son birkaç hafta içerisinde mükemmel bir iş çıkaran Touratech çalışanları, geleceğe güvenle bakabilirler. İnanılmaz sadakatlerinden dolayı müşterilere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

Motosiklet aksesuarları uzmanı firmasını devralan Happich GmbH firması, Almanya'nın Wuppertal şehrinde. Happich, Pelzer Swiss Holding AG'nin bir kuruluşu ve ticari ve özel araçlar için önde gelen iç tasarımcı ve aksesuar üreticisidir. Happich, Touratech'in önceki iş modelini sürdürecek ve bu işi mevcut yerinde korumaya devam edecek. Happich firmasının Genel Müdürü Marc Pelzer’ın açıklamaları ise şöyle: “Touratech, önceki ürün portföyümüzü mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu yeni görevi dört gözle bekliyorum." 

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu! 4. İçerik Fotoğrafı
EICMA Fuarı - 2015 Touratech Standı

Touratech, 10 Ağustos'ta, Villingen-Schwenningen'in bölge mahkemesinde iflas talebinde bulunmuştu. Bunun nedeni artan talebe bağlı olarak gerekli olan yeni binanın geç tamamlanması idi. Bu hamle ayrıca lojistik ve imalatta da zorluklarla karşılaşmıştı. Ortaya çıkan üretim kayıpları ve arz engelleri sonuçta iflasa yol açtı.

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu! 5. İçerik Fotoğrafı

Touratech 'in Türkiye distribütörünün ortaklarından Onur Üstem, Motoron’a şunları söyledi: “Touratech’in dünya çapında, benzersiz bir distribütör ağı var ve bu ağ Touratech’in en büyük gücü. Mevcut iş modelinin devam etme kararı doğru karar. Happich’in bilgi birikimi ile marka çok daha iyi yerlere gelecektir, biz de markayı Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR