WSBK Kawasaki Racing Takım Lansman Tarihi!

WSBK Yazar: İlker Genç

WSBK Kawasaki Racing Takım Lansman Tarihi!

Şampiyonluktan vazgeçemeyen Kawasaki Racing, 2017 takım renklerinin lansmanını 9 Şubat’ta yapacaklarını açıkladı.

Tanıtım, heyecanla bekleyen Kawasaki taraftarlarına “Bekleyiş sona erdi. 9 Şubat! Yeniden Başla!” cümleleri ile duyuruldu.

WSBK Kawasaki Racing Takım Lansman Tarihi! 1. İçerik Fotoğrafı
 
Bu heyecana, WSBK’nin resmi sitesinden ya da takımın Sosyal Medya hesaplarından tanıklık edebilirsiniz.

Phillip Island Pisti’nde 24-26 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan açılış raundunu heyecanla bekliyoruz. MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın, en mücadeleci sezonlarından birisini yaşayacağı oldukça açık.

WSBK Kawasaki Racing Takım Lansman Tarihi! 2. İçerik Fotoğrafı
Kawasaki Racing Takımı, 2016 tanıtımından bir kare.

Sezon öncesi testlerdeki lider yine Rea’dan başkası değildi. Testlerden sonra açıklama yapan Rea, şunları söyledi: “Yılın bu zamanında, böylesine iyi bir tur zamanlaması yapmak harikaydı. Ama bunlar sadece test. Sadece tek bir turda değil kış testlerinde pek çok hızlı tur yapabildik ve iyi bir düzende çalışan motosiklet ayarı keşfettik. Tutuş seviyesi, Kasım’dakinden daha azdı fakat yine de bir uyum yakalayabildik. Pistte farklı karakterleri ile farklı arka süspansiyonları değerlendirme fırsatımız oldu. Showa çok sıkı çalışıyor, gerçekten çok etkilendim. Haftalardır pistte olmadığım için, kendi motosikletimin formumun mükemmel olmadığını hissettim. Bir sonraki testi dört gözle bekliyorum. Geçen sene yaptığım gibi  hissetmem için biraz daha çalışmaya ihtiyacım var.”

Jerez’de sezon öncesi testleri lider olarak tamamlayan Jonathan Rea, kendisine geçen yıl şans getiren “1” numarası ile devam edecek. Ayrıca Rea, bu sene de Dünya Superbike Şampiyonası’nı kazanıp “üçüncü sene ard arda şampiyon” luk unvanını almak istiyor. 

Rea’yı durdurmaya çalışacak olan ise yine en yakın rakibi ve geçen seneyi ikincilikle tamamlayan takım arkadaşı Tom Skyes’dan başkası olmayacak. 

YORUMLAR