WSS: Sepang Yarış Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Sepang Yarış Sonuçları

15 Mayıs 2016 Pazar günü Sepang'ta koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Ayrton Badovini oldu. İkinci sırada Malezyalı pilot Zulfahmi Khairuddin, üçüncü sırada da Gino Rea bulunuyor. 2015 Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ise yarışı 6.sırada tamamladı.

15 Mayıs 2016 Pazar günü Sepang'da koşulan yarışı birinci sırada tamamlayan isim Ayrton Badovini oldu. İtalyan pilot, 5.sırada başladığı yarışa liderlik ederek son turda kendisini birincilik savaşının içinde bulan Zulfahmi Khairuddin'i son turun son virajında ikinci sıraya bırakarak damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı. GRT pilotu Gino Rea ise tüm hafta boyunca iyi bir performans sergileyerek yarışı üçüncü sırada tamamladı.


WSS: Sepang Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Honda pilotu PJ Jacobsen, şampiyonanın anahtar isimlerinin önünde baskıya dayanmayı başardı ve 4.sıraya yerleşti. 2015 yılı şampiyonu ve 2016 genel sıralama lideri Kenan Sofuoğlu, yarışı ıslak zeminde iyi performans sergilemesi ile tanınan Kyle Smith'in arkasında, 6.sırada tamamladı.


MV Agusta Reparto Corse pilotu Jules Cluzel, 7.sıraya yerleşerek güzel puanlar aldı. Cluzel'in hemen arkasında Sofuoğlu'nun takım arkadaşı Randy Krummenacher bulunurken ilk 10'u tamamlayan isimler ise Alex Baldolini ve Federico Caricasulo oldu.


WSS: Sepang Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Tam Sıralama Listesi


WSS: Sepang Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR