in

Peru, 2016 Dakar Rotasından Çıkarıldı

Yazar: Ahmet TEZCAN & Özlem KÖSEOĞLU

Şili’nin Dakar rotasından çıkarılmasının ardından yerine geçen Peru da muhtemel El Nino fırtınası sebebiyle rotadan çıkarıldı. Detaylar için okumaya devam edin…

Peru, 2016 Dakar rallisine, El Nino endişesi yüzünden ev sahipliği yapamayacak. Hava tahmin raporları, Peru’da bu sene kuvvetli bir El Nino fırtınası beklendiği yönündeydi.Dünyanın en çetin yarışı olarak adlandırılan Dakar rallisinin 3 Ocak’ta Peru’nun başkentinde yapılması bekleniyordu fakat meteorologlar, El Nino’nun bu sene kendini kuvvetli bir şekilde göstereceği şeklinde bilgilendirmelerde bulundular.

Peru, 2016 Dakar Rotasından Çıkarıldı 1. İçerik Fotoğrafı

Hava tahmin raporları böyle olunca Peru hükümeti de 14 ayrı bölgede olağanüstü hal ilan etti. Bu durumda Inca Defaso yarışı da iptal olarak ülkenin Dakar rallisine katılımı da reddedildi.

Peru, 2016 Dakar Rotasından Çıkarıldı 2. İçerik Fotoğrafı

Bu iptaller, ülkenin tamamının acil durum ve lojistik servislerinin El Nino periyodu boyunca vatandaşlara yardım edebilmesini garanti etmek için yapılıyor. El Nino fırtınası geçmişte devasa boyutlarda yağmur getirerek ülkenin balıkçılık endüstrisinde büyük hasarlara yol açmıştı.

Peru, 2016 Dakar Rotasından Çıkarıldı 3. İçerik Fotoğrafı

Peru, Şili’nin rotadan çıkarılması ile Dakar rotasına eklenmişti fakat ne kadar ironiktir ki Peru da rotadan çıkarılmak zorunda kalındı. Şili, ülkenin kuzeyinde yani Dakar yarışının yapılacağı bölgenin yakınında meydana gelen büyük ölçekli toprak kaymaları sebebiyle rotadan çıkarılmıştı çünkü hükümetin böyle bir hadise sonrasında bir off-road yarışından daha büyük öncelikleri vardı.

Sonuç olarak, rallinin Arjantin ve Bolivya’da yapılması yönünde çalışmalar yapılıyor. Çalışmaların sonucu Eylül ayının ikinci yarısında duyurulacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSS: Sepang Yarış Sonuçları

Efsanevi Stunt Ustası Şampiyon Chris Pfeiffer Emekli Oluyor!

REKLAM