Yeni Ducati Scrambler!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yeni Ducati Scrambler!

Ducati’nin gizemli ve bulmaca gibi ortaya çıkan pazarlama kampanyası ortalığı tekrar hareketlendirdi.

Ducati’nin “Bart ve Betty’nin Maceraları” ismini verdiği sevimli reklamda sağ köşede Scrambler tarafından sunulduğu belirtiliyor.

 

Görünüşe göre EICMA fuarına yetişecek olan yeni Scrambler’ın nasıl olacağı, reklamın sağ üst kösesindeki “1/11” yazılı kısmından da anlaşılacağı gibi on bir komik karikatürü andıran gizemli animasyon reklam serisi ile belli olacak. Ducati’nin en son sırlarla dolu “Düşük Hız Heyecanı” vadeden videosu geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. Ducati’nin son zamanlardaki hemen hemen her haberinde bahsettiğimiz gibi, 2015 EICMA Milano Motosiklet Fuarı’nda dokuz yeni model çıkaracağını hepimiz biliyoruz. İtalyan firmanın, bu dokuz modelin arasına 400cc Scrambler’ı da dahil edeceği haberleri yayılmaya başladı. Çıkan haberlerde, motosikletin Asya pazarı için hedeflendiği belirtilse de Avustralya’nın da başlangıç noktası olabileceği düşünülüyor.    


Yeni Ducati Scrambler! 1. İçerik Fotoğrafı 

İtalyan markanın, dünya çapında en iyi satan motosikleti olması sebebiyle 400cc Scrambler modelini, birçok pazarda piyasaya sürmesi gerektiği konuşuluyor. Aslında eğer Ducati doğru bir fiyat stratejisi uygularsa,400cc Scrambler hem yeni başlayan sürücüler hem de deneyimli sürücüler için oldukça cezbedici bir seçenek olabilir.

 

Ayrıca Scrambler’ın İnstagram hesabında yapmış olduğu gizemli paylaşım şu şekilde: “Wow!İşareti” hikayesini biliyor musunuz? 1977’de Amerika’da bir astrofizikçi güneş sisteminden olmayan güçlü bir darbant radyo sinyali tespit etmişti. O zamandan beri de aynı sinyal bir daha alınamadı. Bu gün “Keyfin Diyarı”nda, bazı bilinmeyen sinyaller almaya başladık, bu ilki…Ne anlama geliyorlar?! Bizi izlemeye devam edin…” Burda geçen “Keyfin Diyarı” Scrambler’ın yaşam tarzı konsepti olarak ortaya çıktığından dolayı açıklamaya esrarengiz bir hava vermiş.

 

Scrambler Facebook açıklaması ise şöyle “Keyfin Diyarı’nda yeni bir hikaye anlatılmak üzere: kaykaycı Bart’ın ve güzel Betty’nin hikayesi. Franco ve Elvira’dan sonra elle çizilmiş yıldızlarımızın, çizgi romana benzer şekilde tek tek ortaya çıkacak olan karikatürlerde “yeni bir aşk hikayesi” Keyfin Diyarı’nda başlamak üzere. Bu kez çizgi roman gibi… Keyfin Diyarı’na yenice iki özel arkadaşımız katıldı. Lütfen Bart ve Betty ile tanışın. Bart kaykaycı, Betty ise bisikletçi. İlerleyen haftalarda, hikayeleriyle birlikte onları daha iyi tanıyacağız. Bizim için küçük “Scrambler” haberleri olabilir. Kim bilir! Takipte Kalın!

 

Haberi hazırladığım sırada Scrambler Facebook sayfasında ikinci karikatür paylaşıldı, sizlerle hemen paylaşıyorum.  Yeni Ducati Scrambler! 2. İçerik Fotoğrafı

"Bart’ın ve Betty’nin maceraları bir sabah okyanusun önündeki paten parkında başlar…

WOW! Kaykay parkı, sonunda evde hissediyorum!

Buraya erken gelmeyi seviyorum, kaykay parkı boş olduğunda ve özgürce kayabiliyorum…

Haydi, şimdi bir kontrol edelim!"Sonuç olarak şu ana kadar 2016 için Ducati’nin EICMA’da ortaya çıkaracağı dokuz modelden sekizincisi Scrambler oluyor. Ortaya çıkan diğer 2016 modeller ise Monster 1200R, Diavel Carbon, kayış tahrikli Diavel'e rakip henüz belli olmayan yeni bir model, 959 Panigale, Hypermotard Base 939, Hypermotard SP 939Hypermotard Hyperstrada 939 idi.

YORUMLAR