2017 Triumph Scrambler Test Esnasında Görüntülendi!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

2017 Triumph Scrambler Test Esnasında Görüntülendi!

Triumph, yeni su soğutmalı bir Scrambler üzerinde çalışmalarına hız verdi.

Triumph’ın son prototip motosikleti ve fotoğrafları, firmanın yeni Street Twin temeline dayanan yeni nesil bir Scrambler üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu Scrambler’ın, motoru, farları, çamurluk ve yakıt tankı adeta Street Twin’den ödünç alınmışçasına benzerlik taşıyor. Motor, şasi ve motosikletin kasasının çoğu kısmı Street Twin’den gelse de aynı zamanda Street Twin’in klasik alaşımı yerine metal tekerlek jant telleri ve tırtıklı lastikleri ve yüksek kaliteli egzozu ile motosikletin scrambler havası da dikkatleri çekiyor.


2017 Triumph Scrambler Test Esnasında Görüntülendi! 1. İçerik Fotoğrafı


Hava soğutmalı eski Triumph Scrambler’ın, ABS ve Euro 4 emisyon sertifikasının eksikliğini de bize hatırlatarak, fotoğraflardaki prototipin, neredeyse bitmiş bir motosiklet görüntüsüne ait olduğunu görüyoruz.


Triumph, aynı zamanda Street Twin için bir Scrambler Kit sunuyor. Kit’teki parçalar, görüntülenen test aracından çok farklı. Kit içerisinde bulunan egzoz borusu, tek susturuculu ve katalitik konvertörsüz versiyonu. Fakat prototipte gördüğümüzde ise egzozun iki çıkışı bulunuyor. Aynı zamanda burada egzoz gazındaki çevreye zararlı gazları ekarte eden ve gürültü miktarını azaltmaya yarayan katalik konvertör ise egzozun önünde yer alıyor.


Teknik özelliklerine göz attığımızda, 2017 Triumph Scrambler’ın, Street-Twin’e hayat veren motoru paylaşacağından söz ediliyor. Su soğutmalı 8 valf SOHC, sıralı motor 5900 devirde 55 beygir gücü üretirken 3230 devirde ise 80 nm tork vadediyor.  5 vitesli Scrambler’ın, bu güç rakamları, yeni gelecek olan modelinde nispeten farklı olacak. Güç anlamında, şu anki Scrambler’dan 6800 devirde 59 beygirlik güç ile daha az fakat tork anlamında da eski motosikletten daha fazla tork üretecek, bu da yeni modelin daha güçlü hissettireceği anlamına geliyor.

YORUMLAR