in

Arai Axcess 2 Kask İncelemesi – Kapalı Kask

Epeydir Shoei kullanıyorum; Raid II ile başlayan serüven XR1000 ve 1100 ile devam etti. Kapalı kask tercih ediyorum, güvenliğin yanı sıra sunduğu güven hissi, ses konforu kapalı kaskları benim gözümde 1 numaraya oturtuyor. Axcess 2 seçimine gelince.

Mototaş tarafından test etmemiz için sağlanan Arai kaskı seçmemiz için dükkana çağrıldığımızda Arai Axcess için keyifle gittik. Denemeye Arai’nin en pahalı modelleri olan RX-7 GP’den başladık. Ses ve konfor düzeyi oldukça iyi olan bu kask, Arai’nin en üstün özelliklerini barındıran Arai Axcess 2 modeli. Ancak biz türklere mahsus klasik problemlerden olan, malzemenin kafa yapısına uymama durumu; yani benim çıkık türk alnıma oturmayan model sebebiyle RX’lere ağlayarak veda ettim.

Arai Axcess 2 Kask

Bir kaç model denedim, iç yapı bakımından Shoei’nin XR1100’lerini çok andıran Axcess 2 modeli kafama tam oturdu. Arai’nin giriş modeli olan bu Axcess 2 GP’ye göre biraz daha hafif (iç donanımı daha basit) ve yine GP’ye göre %40 daha ucuz. Arai’nin SFC dediği Super Fibre Composit ile üretilmiş.

Çift D halka bağlantı ile kilitlenen kaskın en beğendiğim tarafı rahatlığı ve havalandırması oldu. Özellikle vizör üzerindeki açılıp kapanabilen havalandırma delikleri acayip işe yarıyor. Shoei’den sonra bana biraz daha konforlu ve aynı ağırlıkta olmasına rağmen, belki daha iyi ağırlık dağılımı sebebiyle, daha hafifmiş gibi geldi.

Pek çok arkadaşımsa Arai Axcess 2 desenine bayıldı.

 

Arai Axcess 2 Kask

Vizör üzerine buğu katmanı takılabiliyor, iç donanımı ise kafayı az terleten malzemeden üretilmiş. İtalya’nın sıcak iç bölgelerinde sayesinde oldukça havadar sürüşler yapabildik. Beğendik, sessiz şehiriçi ve konforlu uzun yol seyahatleri için tavsiye ediyoruz.

Renkli vizörleri de mevcut, düz modelleri 449 euro, desenliler 549 euro.

 

 

 

 

 

Fotoğraftaki tüm ekipmanlar; Dainese Speed Naked Deri Ceket, Dainese Toronto Kot Pantalon, Dainese Pantalon-Ceket bağlayıcı adaptör, Dainese Druids ST Eldiven, Daytona XCR Goretex Bot 

Monster 821 İnceleme

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Cevap bırakın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Loading…

  0

  Piste Hazırlanmak #2 Kondisyon

  Ducati Panigale V4S İnceleme: Efsanesi Kadar İyi Mi?

  REKLAM