BMW Motorrad Days 2013

Etkinlik Yazar: Motoron

BMW Motorrad Days 2013

Geleneksel olarak her yıl Bavyera Alpleri’ nin bir kasabası olan Garmisch- Almanya’da 13.’sü yapılan BMW Motorrad Days, bu sene de 5-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda rekor katılımla 40.000’ in üzerinde ziyaretçi etkinliğe katıldı. BMW Motorrad’ ın 90.yıldönümü kutlamaları etkinliklere damgasını vurdu ve festivale katılan ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşattı.

Yaş, cinsiyet ayırt etmeksizin 40 farklı ülkeden gelen BMW motosiklet severler bu etkinlikte birleşti.  4 gün süren festivalde, parti çadırlarındaki Bavyera müzisyenlerinin eğlencelerinden, yol ve arazi test sürüşlerine, yeni model BMW motosiklet tanıtımlarından, kamp ateşine kadar birçok aktivite gerçekleşti.

Festivalde BMW Motorrad’ın yeniliklerine de yer verildi. Meraklıları tarafından ilgiyle beklenen C Evolution Scooter modeli, ünlü Alman top model, TV sunucusu ve oyuncu Alena Gerber tarafından misafirlere tanıtıldı. BMW Motorsports’un sürücüsü, dünyaca ünlü motorcu Marco Melandri, Chaz Davies ve Superbike şampiyonu Troy Corser ise motosiklet yarışı tutkunu hayranlarının sorularını yanıtlayıp, imza dağıttılar.

BMW Motorrad Days 2013 1. İçerik Fotoğrafı

Garmisch’te başka bir yıldız daha vardı: İngiliz dublör Russ Swift, iki tekerlek ile yapılabilecek gösterileri kendi MINI’siyle yaparak nefesleri kesti. 4 kez dünya şampiyonu olmuş yetenekli motorcu Chris Pfeiffer ise BMW F 800 R motosikletiyle asfalt arazide inanılmaz bir gösteriye imza atarken, yeni R 1200 GS sunumuyla da ne kadar etkileyici olduğunu sergilemiş oldu.  Gösteri alanında ayrıca ‘’One World Tour’’ filminin gösterimi gerçekleşti. Filmde macerasever 5 enduro kullanıcısının, 5 seferde tamamladıkları benzersiz dünya turunda Yeni R 1200 GS’ leriyle yaşadıkları maceraları  ve deneyimler anlatılıyor.

80’den fazla Alman çalışan Garmisch’te motosiklet ile ilgili yeni çıkan ürünleri (aksesuarlar, sürüş donanımları) tanıtmak üzere hazır bulundu. Ayrıca Custom Bike Area’da motosikletçiler tarafından beğenilen Londra’nın efsanevi Ace Cafe’si müşterilere özel olarak kuruldu.. 2400’den fazla katılımcı ise yeni ürünleri deneyip, motosikletler ile test sürüşü yapma imkanı buldu. 800’ün üzerinde off-road sürücüsü ise BMW Enduro Alanında GS’ler hakkında sorularına yanıt aldılar.

BMW Motorrad Days 2013 2. İçerik Fotoğrafı

Türkiye’den ise BMW Rider Academy’nin 10 kişilik tur katılımcıları, festivalde Türkiye ekibi olarak yerini aldı. Festivaldeki birbirinden güzel etkinlikler dışında katılımcılar, BMW Rider Academy’nin özel olarak hazırlamış olduğu, Almanya-İsviçre-İtalya-Avusturya’yı içeren mükemmel rotalarda sürüş keyfini doyasıya yaşadılar.  


BMW Motorrad Days kapsamında düzenlenen partiler, katılımcılara eşsiz anlar yaşattı. Cuma gecesi  Büyük Parti Çadırı’nda Gerry&Gary, 3500 hayranına Rock’n Roll çalarak sabahlara kadar eğlencenin sürmesini sağladı.

BMW Motorrad Days 2013 ile unutulmaz dört gün geçiren motosiklet kullanıcıları şimdiden bir sonra yapılacak BMW Motorrad Days aktivitesini heyecanla bekliyor. Gelecek yıl 14.sü düzenlenecek BMW Motorrad Days etkinliği 4-6 Temmuz tarihleri arasında Garmisch’te motosiklet severlere keyifli anlar yaşatacak.

YORUMLAR