Brent Vandoninck Yamaha İle 3 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Motokros Yazar: Alişan Fidan

Brent Vandoninck Yamaha İle 3 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Belçikalı genç pilot KEMEA Yamaha MX2 Grand Prix takımı ile üç yıl daha yoluna devam edecek

Belçikalı Brent Vandoninck KEMEA Yamaha MX2 GP takımı ile 3 yıllık sözleşme imzalayarak takımda kalacağını resmileştirdi. 19 yaşındaki genç pilot takımla olan ilk sezonunda bir çok yöneticiyi etkilemeyi başardı. Birçok kez ilk 10'da kendine yer edinen Vandoninck'in aldığı en iyi sıra ise Maggiora'daki 5.liği oldu.

Takım patronu Marnicq Bervoets şu açıklamalarda bulundu: "Ben Brent ile devam edeceğimizden mutluyum. Onunla çalışmak bizim için bir zevk ve o kapasitesini ve yapabileceklerini bize çoktan gösterdi. Kendisiyle çalışmaya başladığımızdan beri kendini çok geliştirdi ve ben kendisini daha fazla geliştirebileceğine inanıyorum. Ne yazık ki yaşadığı diz sakatlığı onu gelişiminden alıkoydu fakat eminiz ki Brent bize daha en iyi olduğu zamanı göstermedi."

Brent Vandoninck Yamaha İle 3 Yıllık Anlaşma İmzaladı 1. İçerik Fotoğrafı


Genç pilot Vandoninck ise şunları söyledi: "KEMEA takımı ile yoluma devam edeceğim için heyecanlıyım. Takımın içinde çok iyi hissediyorum ve "aile" atmosferinden çok hoşnutum. Herkes birbiri ile iyi bir iletişim içinde ve çok eğleniyoruz ama gerektiği yerde tam bir profesyonel olabiliyoruz. Hepsini bir kenara koyarsak bu sezon yaşadığım gelişim hızını hiç yakalayamamıştım. Umarım bu momentumu devam ettirebilirim. Bunu takımımla yapabileceğime inanıyorum. YZ250F mükemmel bir motor ve ayrıca Marnicq bana çok şey öğretti. Takım Yamaha Avrupa ile motosikletin gelişimi için çok yakın dirsek temasında ve ben bunu çok iyi bir fırsat olarak görüyorum. Benim önümüzdeki yıl için olan hedefim kendime her yarışta ilk 8 arasında yer bulmak ve birkaç yarış kazanabilmek."

Takım ayrıca Yamaha Avrupa ile olan anlaşmalarını yenileyerek 2016 yılında beraberliklerinin 19. yılına girdi.

YORUMLAR