Captain America Rekor Fiyata Satıldı!

Sektörel Yazar: Batuhan Emrem

Captain America Rekor Fiyata Satıldı!

Efsanevi motosiklet filmi Easy Rider’ın Captain America isimli Harley-Davidson modeli açık arttırma ile sunulduğu satışta $1.350.000’a alıcı buldu.

Born to be wild…Tüm motorcuların aklında ve kalbinde yer etmiş olan bu cümle Dennis Hopper, Peter Fonda ve Jack Nicholson’ın rol aldığı 1969 yapımı Easy Rider filminin müziğinden. Her motorcunun yaşamak isteyeceği türden bir Amerikan rüyasını konu alan filmde başrolü alan motosiklet Captain America yapılan bir açık arttırma sonucunda tam $1.350.000’a alıcı buldu. Cliff Vaughs ve Ben Hardy adında Afrika kökenli iki custom chopper ustası tarafından yaratılan motosiklet aslında bir Harley-Davidson Hydra-Glide.

 

Motosiklet ve macera temalarını ilk kez, bir arada bu kadar ilgi yaratacak düzeyde başarılı şekilde Hollywood sahnesine taşıyan film yalnızca motosiklete karşı olan ilginin artmasını ve motosikleti daha havalı bir araç olarak göstermekle kalmamış aynı zamanda Harley-Davidson’ın da imajına olumlu yönde de çok büyük etkisi olmuştu. Açık arttırmada bir motosiklet için ödenen en büyük bedele sahip olma özelliğini de taşıyan Captain America’dan elde edilen gelirin bir kısmı ise çocukları ve hayvanları koruyan bir dernek olan American Humane Association’a bağışlanacak. 

Captain America Rekor Fiyata Satıldı! 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR