Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej

Sektörel Yazar: Pervin Ozulu

Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej

Türkiye Cumhuriyetimiz 92 yaşına girdi ve ülkemizin her yerinde binlerce motorcunun katılımıyla coşkuyla kutlandı.

İstanbul’da da her sene gibi bu sene de muhteşem bir kortej düzenlendi. Binlerce motorcunun katılımıyla ülkemize olan sevdamızı haykırdık ve Cumhuriyetimizi coşkuyla kutladık.  

 

Herkes tek tek özenle hazırlıklarını yapıp buluşma noktalarında toplandı. Motorlar Ayyıldızlı bayraklarla süslendi, kırmızı beyaz renkler hakimdi. Özellikle Kamuran Bey’in tasarladığı motor üzerine Atatürk Büstü çalışması büyük beğeni topladı.

 

Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej 1. İçerik Fotoğrafı


Çevremi izledim, çoşku, sevinç ve heyecan her yeri sarmıştı. Herkes kortej başlangıç saatini sabırsızlıkla bekliyordu, heyecan gittikçe yükseldi. Saat 12:45 olduğunda herkes yavaş yavaş motorların yanına gidip sürüş için hazırlandı. 12:50 civarı artık herkes motorların üzerindeydi, tek tek marşlar basıldı. En öndeydim, başta olmanın ayrı bir heyecanı vardı. Saat doldu ve sürüş başladı. Suadiye, Bağdat Caddesindeyiz ve dev Cadde binlerce motorcuyla dolup taştı, bir sanat eseri gibiydi. Caddenin kendisi de komple bayraklarla süslenmişti. Bir zafer sürüşü gibiydi.


Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej 2. İçerik Fotoğrafı


Sürekli çaldığımız korna sesleri marş müziği gibiydi, gözlerimde yaşlar toplandı sürekli, gurur ve mutluluk hissettim. Bizi izleyenler de aynı duygular içindeydi, evlerinde olanlar camdan izledi ve yol kenarındaki insanlar alkışladı, bizi görüp duygulanarak gözyaşı döken çok kişi gördüm, yüzlerce kişi video ve fotoğraf çekti.Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej 3. İçerik Fotoğrafı


Gönüllü görevli motorcular önden gidip yolların boş olmasını sağladı. Polisler eşlik etti, herşey çok iyi organize edilmişti.


Dolmabahçe’den başka motorcuların daha katılımıyla kortej daha da büyüdü ve coşkuyla Edirnekapı Şehitliğe gidildi. Tören yapıldı. Bu kortej organizasyonu için emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederim.Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej 4. İçerik Fotoğrafı


Gururla ve inançla, sevgi ve saygı ile Atamızın izninden gideceğiz. Biz, Mustafa Kemal Gençliği olarak tükenmez sevgimizle ve son nefesimize kadar emaneti koruyacağız.

Türkiye’mize nice mutlu seneler diliyorum.

Cumhuriyet Bayram Kutlamalarına Muhteşem Kortej 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR