in

Ducati’den Son Haberler!

Enerjik İtalyan, 1–3 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dünya Ducati Haftası’nda yeni iki model ortaya çıkaracağını teyit etti. Bu arada Volkswagen Grubu’nun sahip olduğu Ducati markasını gözden çıkardığı haberleri konuşulmaya başlandı. Gelin Ducati ile ilgili güncel detaylara bir göz atalım…

Önce güzel haberden başlayalım, İtalya’nın meşhur Misano Pisti’nde 1 ile 3 Temmuz 2016 tarihlerinde dokuzuncusu gerçekleşecek olan 2016 Ducati Haftası, yine tam bir festival havasında geçecek. Ducati Haftası kapsamında birbirinden heyecanlı partiler, test sürüşleri, motosiklet geçiş törenleri, çeşitli eğitimler, Showlar, konserler ve pist yarışları gibi bir dizi adrenalin dolu aktivite “Ducatistler” yani “Ducati Tutkunları” için planlamış durumda.
Ducati’den Son Haberler!  1. İçerik Fotoğrafı
Dünya Ducati Haftası kapsamındaki yarışlarda şu anki Ducati MotoGP ve World Superbike yarışçıları ve önceki şampiyonlar karşı karşıya gelecekler. İlk kez düzenlenen “Scrambler Ducati Flat Track Yarışı by TIM” organizasyonunda, Dovizioso, Giugliano, Bayliss, Petrucci, Hernandez, Valia, Mercado ve Xaus gibi isimler, yeni Scrambler Flat Track Pro ile Misano Pisti Alanı’nda mücadele edecekler. Aynı zamanda “Drag Yarışı by Shell” organizasyonu ise Stoner, Iannone, Dovizioso, Capirossi, Davies, Laconi, Redding ve Barbera gibi büyük isimleri Diavel Carbon motosikletler ile mücadele ederken ağırlayacak.
Ducati’den Son Haberler!  2. İçerik FotoğrafıEICMA 2015 Ducati Standı – Scrambler Modeli
Şimdi bu güzel organizasyonu fırsat bilen Ducati’den gelen yeni model açıklamalarına gelelim. İki modelden ilkinin yeni 2017 model olması ve iki sene önce aynı Scrambler’ın kilitli bir konteynerde su yüzüne çıktığı gibi kapalı kaplılar ardında bir nevi önizleme şeklinde ortaya çıkması bekleniyor. Bu yeni model, marka için önemli bir girişim olabilir ama ne yazık ki hakkında fazla bilgi verilmiş değil. Fakat bu modelin, hakkında fazlaca konuşulan 400cc ve 800cc kardeşlerine abilik edecek 1,000cc ya da 1,200cc gibi daha büyük motor kapasitesine sahip bir Scrambler olacağı ihtimali oldukça yüksek gibi.  
Ducati’den Son Haberler!  3. İçerik FotoğrafıEICMA 2015 Ducati Standı – Panigale 959
İkinci modelin ise halka açık tanıtımı yapılması planlanan ve İtalyan Firma’nın 90. Yıldönümü anısına hazırladığı bir model olacağı konuşuluyor. Bu modelin, firmanın son zamanlarda adını ön plana çıkardığı fırtına Panigale’in özel bir versiyonu olması muhtemel, ama tabii ki bu sadece bir olasılık. Panigale’in yanı sıra özel bir sürpriz olarak XDiavel ya da Multistrada modelini de burada görmemiz mümkün. En iyisi bekleyip görelim.
Ducati’den Son Haberler!  4. İçerik Fotoğrafı
Bütün bu güzel ve heyecan verici haberler gelirken bir yandan da Volkswagen Grubun bünyesinde yer alan İtalyan Ducati’yi satmayı planladığı haberleri yayılmaya başladı. Bu esnada CEO Matthias Mueller’den, gelecek aylarda firmanın bünyesinde yer alan şirketlerin ve kendi marka stratejilerinin etraflıca değerlendireceği şeklinde bir açıklama geldi. Bu haberlerin çıkmasının altında yatan ise çok farklı bir konu: Firmanın emisyon testlerindeki aldatmacayı kabul etmesi ile karşısına çıkan yaklaşık 16.2 milyar EUR’luk ceza ve masraflardan dolayı kayıpları iyileştirme gereksinimi ve stabil bir gelecek hedeflemesi. Hal böyle olunca da bu tür haberlerin ortaya atılması gayet doğal aslında. Tam bu haberlerin ardından da Audi’nin Patronu Rupert Stadler’dan tüm spekülasyonlara rağmen Ducati’nin satılmayacağı şekilde resmi bir açıklama geldi. Volkswagen Gruba ait Audi Firması, 2012 senesinde Ducati’yi bünyesine dahil etmişti.
Ducati’den Son Haberler!  5. İçerik Fotoğrafı
Baktığınız zaman, İtalyan marka öyle kolay kolay gözden çıkarılacak bir marka değil ama bakalım ticari kaygılar ne gibi sonuçlar gösterecek? Tüm bu haberlerin ötesinde gözler, 2016 Dünya Ducati Haftası’nda Ducati’nin iki yeni sürpriz modeline çevrilmiş durumda, heyecanla bekliyoruz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Honda Kumamoto Fabrikası Kaldığı Yerden Devam!

Yamaha Endonezya’dan R25 ve MT25 Modelleri Geri Çağırma!

REKLAM